آخرین خبر آخرین خبر

آیت الله مدرسی: مسئولان برای صفوف نانوایی‌ها در یزد چاره‌اندیشی کنند. (خطبه نماز جمعه۱۴۰۱/۹/۱۱)

آیت الله مدرسی: مسئولان برای صفوف نانوایی‌ها در یزد چاره‌اندیشی کنند. (خطبه نماز جمعه۱۴۰۱/۹/۱۱)


آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش‌ مرکزی یزد که در احمدآباد اقامه شد، با اشاره به در پیش بودن ایام فاطمیه، اظهار داشت: درس‌هایی را که از حضرت زهرا(س) را می‌توانیم سرلوحه زندگی قرار دهیم باید به عنوان یک برنامه در زندگی خود پیاده‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: دفاع از پیامبر به عنوان رسول‌الله و به عنوان کانون محوری خانواده در سن 5 تا 8 سالگی در قالب پرستاری و دفاع از آن حضرت در جاهای مختلف حتی در میدان‌های جنگ یکی از این درس‌های مهم است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: دفاع و حمایت از امامت و رهبری ولایی امیرالمومنین(ع) به شیوه‌های گوناگون و همچنین اعتراض و انتقاد از گروه‌های منحرف زمان خود از دیگر درس‌های مهم آن حضرت برای زندگی ما است.

مدرسی یزدی حجاب و حیا، مراقبت از محیط خانه و خانواده و فرزنداوری را از دیگر درس‌های مهم سیره حضرت زهرا(س) برای جامعه ما دانست و عنوان کرد: که حضرت با وجود سن کم باقیات الصالحاتی برای خودشان جا گذاشتند و آن هم حسنین و زینبین بودند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه 6 تا 9 آذرماه 1322 یادآور یک قطعه تاریخی تلخ برای ایران است گفت: قطعه تاریخی که اوج حقارت و ذلت پهلوی را به ما نشان می‌دهد و بازخوانی این جریان برای فهم عزت و اقتدار ملت ایران در پرتو اسلام و انقلاب لازم و ضروری است.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه خاطرنشان کرد: آن قطعه تاریخی این است که پس از جنگ جهانی دوم دنیا به دو قطب تبدیل شد، متحدین که عبارت بودند عمدتا از آلمان و ایتالیا و ژاپن و متفقین که آمریکا و انگلیس و شوری بودند و روزولت رئیس جمهور آمریکا به همراه چرچیل و استالین کنفراسی را در سفارت شوروی در تهران تشکیل دادند که استقلال و عزت ایران را رد می‌کرد به ویژه اینکه آنها بدون اجازه وارد شدند و با وجود اینکه ایران خود را بی‌طرف اعلام کرده بود، حتی اجازه‌ای از شاه هم نگرفتند.

مدرسی یزدی تصریح کرد: آنها حتی به دیدن شاه هم نرفتند و شاه ایران با پیگیری فراوان توانست چند دقیقه‌ای به دیدار آن ها برود، اما سران متنقین اصلا به شاه اعتنایی نکردند و حتی روزولتف رئیس‌جمهور آمریکا روی میل خود میخکوب شده بود و اصلا تکانی به خودش نداد و چرچیل چند کلمه‌ای با شاه صحبت کرد و آن هم در قالب تحقیر بود.

وی به 16 آذرماه روز دانشجو اشاره کرد و گفت: مرگ بر آمریکا میراث دانشگاهی است که دانشجویانی در دفاع از حقوق خود و اعتراض حق‌طلبانه سردادند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد توجه به مدیریت بازار و انجام اقدامات موثر برای جلوگیری از گرانی کالاها را نیازمند توجه همه جانبه و اقدام از سوی تمام دستگاه‌های مرتبط دانست و تاکید کرد: از دیگر سو لازم استتمهیداتی برای شلوغی نانوایی‌ها و افزایش محل‌های پخت و عرضه نان برای تسهیل ارائه خدمات به مردم شهر یزد با فوریت در دستور کار قرار گیرد

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.