از ظرفیت ماه محرم برای ترویج دین اسلام استفاده شود

از ظرفیت ماه محرم برای ترویج دین اسلام استفاده شودامام‌جمعه بخش مرکزی یزد:

از ظرفیت ماه محرم برای ترویج دین اسلام استفاده شود / یزدی‌ها با عزاداری‌شان امام حسین (ع) را جهانی کردند

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد گفت: باید از ظرفیت‌های عاشورای حسینی و ایام ماه محرم به‌خوبی برای تبلیغ دین مبین اسلام تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی شامگاه بیست و پنجم شهریور در گردهمایی  مسئولان برگزاری همایش حضرت علی‌اصغر (ع) در استان یزد بابیان اینکه جذابیت‌های مکتب شیعه منحصربه‌فرد است، اظهار داشت: باوجوداین همه مشکلات و موانعی در سر راه اسلام است اما بازهم شاهد استقبال بسیار خوب مردم جهان از این دین مقدس هستیم.

نایب‌رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به سکوت مجامع غربی در برابر فجایعی که در میانمار صورت می‌گیرد، گفت: کشورهای اسلامی باید نسبت به این جنایات واکنش نشان دهند و نباید در مقابل آن‌ها سکوت را پیشه کنند تا آن‌ها هر عمل زشتی که خواستند انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های عاشورای حسینی و ایام ماه محرم به‌خوبی برای تبلیغ دین مبین اسلام تلاش کنیم، تصریح کرد: متأسفانه تاکنون به‌خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده‌نشده و ان‌شاء‌الله به‌زودی شاهد رشد هرچه بیشتر دین اسلام در سراسر جهان باشیم.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: امسال یزد به ثبت جهانی رسید اما یزدی‌ها در سال‌های گذشته با عزاداری‌ها بسیار خوب و پرشوری که برگزاری می‌کنند توانستند امام حسین (ع) را به جهانیان معرفی کنند.

نایب‌رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به اینکه جریان امام حسین (ع) و حضرت علی‌اصغر جهانی است، اضافه کرد: بدون شک جریان عاشورای حسینی جاذبه دارد و مردم را در اقصی نقاط جهان به سمت خود جذب می‌کند که این مسئله را می‌توان در مراسم پیاده‌روی میلیونی اربعین به‌خوبی مشاهده کرد.

تولیت مدرسه علمیه مصلی یزد بابیان به اینکه باید از عاشورای حسینی و حضرت علی‌اصغر (ع) به‌خوبی بهره‌برداری کرد، گفت: ما می‌خواهیم الآن در جریان جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) یک حرکت عقلانی و معرفتی در کنار آن باشد و فقط نباید به این مسئله عاطفی و احساسی نگاه کرد.

آیت‌الله مدرسی بابیان اینکه جذابیتی که جریان اربعین دارد یک جریان استثنایی است، افزود: مردم در دنیا بی‌روح زندگی می‌کنند و حرکتشان روح ندارد اما این حرکت‌ها پر از روح و بسیار معنوی و باشکوه است.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد، خاطرنشان کرد: برخی این‌گونه مراسمات را در مساجد برگزار می‌کنند که بهتر است در حسینیه‌ها و در فضای باز برگزار شود.

نایب‌رئیس شورای حوزه علمیه یزد با تأکید بر اینکه برنامه‌هایی همچون همایش شیرخوارگان حسینی باید روحانی محور باشد، تصریح کرد: جلودار این برنامه‌ها باید یک شخص مطلع از زوایای جریان کربلا و مسائل دینی باشد زیرا مجالسی که روحانی محور نیستند گاهی باعث اختلاف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جریان حضرت علی‌اصغر (ع) باید باسیاست همراه باشد، گفت: سیاست از دیانت جدا نیست و آن افرادی که دین را از سیاست جدا می‌دانند سخت در اشتباه هستند.

تولیت مدرسه علمیه مصلی یزد تأکید کرد: آسایش امروز کشور را مدیون شهدا و مدافعان حرم هستیم که جانشان را برای حفاظت از مرزوبوم فدا کردند و ما بایستی از این عزیزان حمایت و دفاع کنیم.