نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استقبال یزدی‌ها از رئیس جمهور نویدبخش خبرهای خوب است. (۱۴۰۱/۱۰/۲۳)

استقبال یزدی‌ها از رئیس جمهور نویدبخش خبرهای خوب است. (۱۴۰۱/۱۰/۲۳)آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش‌ مرکزی یزد با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی ما انسان‌های کامل و حجتی هستند که به عنوان مصادیق بارز و برجسته صادقین محسوب می‌شوند، اظهار داشت: یکی از این انسان‌های کامل حضرت زهرا(س) هستند که به عنوان یک انسان کامل از جانب خدا حجت الهی شناخته می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌های کامل از جمله حضرت زهرا(س) مرجعیت‌های گوناگونی پیدا می‌کنند، مرجعیت در امور فردی، اجتماعی، خانوادگی، فکری و فرهنگی و آن حضرت به عنوان انسان کامل و یک حجت الهی دارای همه این ابعاد هستند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد به سفر رئیس جمهور به استان یزد اشاره کرد و گفت: در این سفر آغاز پروژه‌های عظیم آبرسانی و طرح‌های صنعتی و معدنی دیگر را داشتیم که اقدامات بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است.

مدرسی یزدی بیان کرد: نکته بسیار مهم این سفر این بود که استقبال مردم بسیار باشکوه و ارزشمند بود که کور شدن چشم دشمنان و تقویت روحیه دوستان داخل و خارج، تشویق به سرمایه‌گذاری و موضوعاتی از این قبیل را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: ما از مسئولان پیگیری و به نتیجه رساندن مطالبات مردم و پاسخگویی به نامه‌های آن را به صورت جدی مطالبه‌ می‌کنیم؛ حل مشکل مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی مردم به ویژه قشر جوان است، معیشت یک مسئله جدی است که در کنار امور فرهنگی و اجتماعی که رئیس جمهور هم بر آنها تاکید کردند و امیدواریم با سرعت نسبت به حل این مشکلات اقدامات لازم انجام شود.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) با تاکید بر اینکه برای اصلاح امور فرهنگی و اجتماعی نیازمند اندیشکده فرهنگی هستیم گفت: به وسیله این اندیشکده هم مشکلات موجود شناسایی می‌شود و هم در حقیقت راهکارهای لطیف فرهنگی برای رفع مشکلات ارائه می‌شود.

مدرسی یزدی تاکید کرد: دولت هم امروز مواجه با مشکلاتی از جمله تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی است و که با هدایت‌های مقام معظم رهبری، اقدامات دولت و همراهی مردم این فشارها و تحریم‌ها نتوانستند نتایجی که به دنبال آن بودند را کسب کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: ضمن تقدیر از سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان یزد درخواست داریم به معیشت مردم که در راس امور دولت است بیشتر توجه شود.

وی بیان کرد: مطالبات رئیس جمهور هم از مسئولان این بود که پروژه انتقال آب از نظر زمانی کوتاه‌سازی شود و همچنین توصیه جدی بر این موضوع که مدیرانی که برای همراهی با برنامه‌های دولت توانمندی ندارند کنار بروند چرا که امروز به کار تحولی نیازمندیم