نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اعلام انزجار مردم یزد از توهین به مقدسات اسلامی (۹۹/۰۶/۲۱)

اعلام انزجار مردم یزد از توهین به مقدسات اسلامی (۹۹/۰۶/۲۱)بیانات آیت الله «سیدمحمدکاظم مدرسی» قائم مقام شورای حوزه‌های علمیه استان یزد و عضو شواری فرهنگ عمومی شهر یزد در اجتماع طلاب و روحانیون در محکومیت و انزجار از اهانت وقیحانه نشریه فرانسوی به ساحت قرآن و پیامبر اکرم (ص) امروز صبح در مدرسه علمیه مصلی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی:
***اهانت به ساحت پیامبر اسلام  و قرآن مربوط به امروز و دیروز نیست.از دوران جاهلیت کسانی که در فرهنگ جاهلیت رشد پیدا کرده بودند در برابر منطق قرآن  و سیره رسول خدا چیزی جز اهانت را در چنته خود نمی دیدند.اسلام دین منطق، دین گفتگو، دین برهان و استدلال است و همگان را دعوت به علم و منطق می‌کند.
این چنین حرکت‌هایی بدون سازماندهی و شیرازه و چراغ سبز دشمنان قسم خورده اسلام نیست.پشت سر این حرکت‌ها چهره‌های خبیث حقیقی و حقوقی به دور از انسانیت از جمله سرویس‌های جاسوسی وجود دارند و اهدافی را مثل اسلام هراسی، جنگ های مذهبی و ناسیونالیستی و انحراف از دین در افکار عمومی را دنبال می کنند.
و سوال این است که چرا چنین حرکت‌هایی به وجود می آید؟  با نگاه از بعد جمعیتی طبق نگاه کارشناسان  این حوزه مطرح می شود  که  برمبنای تاریخ و قرآن در آینده اکثریت جامعه اروپایی را مسلمانان تشکیل می‌دهند و از بعد فرهنگی نیز فراگیری قرآن و گرایش مردم به معنویت و رویگردانی از فرهنگ مادی رقم می خورد.
دلیل سیاسی و اجتماعی: استکبار غربی تنها دشمن خود را اسلام و مسلمانان می بیند،بیداری اسلامی و انقلابی در کشورها را جرقه روشنی در این مسیر احساس می کند و اسلام نیز اساسا منافع غربی ها را کنار می زند و با استعمار مبارزه می کند.
دلیل نظامی: شکست غرب در منطقه شرق و در سیاست های کلان خود به ویژه لبنان و فلسطین و غزه و سوریه  و ...و پیروزی حزب الله در جنگ های 33 روزه و 22 روزه و ....
دلیل پیشرفت های علمی و تکنولوژی: در حال حاضر کشورهای اسلامی به ویژه ایران اسلامی در صنعت و تکنولوژی و علم به ویژه ایران اسلامی در صنعت و تکنولوژی و علم به ویژه در چهل سال گذشته پیشرفت روز افزون داشته است.
و اما مسلمانان در برابر این حرکت‌های سخیف و اهانت ها وظیفه دارند که اولا نباید باور کنیم که اسکتبار جهانی به ویژه دولت‌های مستکبر غربی لحظه ای با ما دوستی و همراهی خواهند داشت.
امروز دولت فرانسه به بهانه آزادی بیان  از این حرکت‌های سخیف جلوگیری نمی کند و آن ها را محکوم نمی نماید ولی واقعیت آن است که این اهانت‌ها و محدودیت‌ها ، خود خلاف آزادی است.اجازه بدهید ادیان توحید و معارف خود را روشن کنند و مردم هم آزادانه راه خودشان را پیدا کنند.
وحدت کلمه بین مسلمانان و اتحاد صفوف اسلامی در میان جوامع مسلمان دارای اهمیت است.امروز یکی از تلاش‌های مستمر دشمن ایجاد اختلاف میان مسلمانان است.دیده می‌شود که معامله قرن را مطرح می‌کنند و دیده می شود عادی سازی روابط با دولت استعمارگر بیان می شود.
با نفوذ در افکار و اندیشه برخی از شیخ نشین‌های خلیج فارس مثل امارات، او را به اسرائیل غاصب متصل می‌کنند این‌ها یک هدف دارند و آن تقویت غده سرطانی با اختلاف انداختن میان قدرت‌های مسلمان است.
در کشور ما هم دشمن در تلاش برای ایجاد تفرقه است.این فشارهای اقتصادی و فشارهای فرهنگی تماما برای تضعیف نظام اسلامی و نفوذ فرهنگی در لایه های مخنلف به ویژه از سوی غرب در میان مستضعفان و مظلومان است.
امروز بخش زیادی از مردم غرب از فشارها، سیاست ها و فاصله طبقاتی در رنج هستند، آمریکا را ببینید، اینها منتظر پیام‌های روح بخش و نجات بخش الهی هستند.باید با برنامه ریزی در این مسیر حرکت کرد.
با سو مدیریت امروز غرب جنایتکار با عوامل خودش نفوذ فرهنگی را در کشور ما بیش از پیش رقم می زند آن هم در فضای فرهنگ سوز مجازی و متاسفانه برخی از مسئولین کشور هم با همه تذکراتی که مقام معظم رهبری می دهند توجهی نمی کنند.
سازمان‌های اسلامی و دلسوز باید به وجود آید و به دفاع از فرهنگ اسلام بپردازند.دستگاه دیپلماسی کشور ما باید همسو با کشورهای دیگر در این جریان دلسوزامه وارد میدان شود و به شدت در میدان حاضر باشند و با رایزنی قوانینی را در سازمان های بین المللی درج کند که هتک حرمت به مقدسات ادیان توحیدی ممنوع شود.