نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاحیه حوزه علمیه «مدینه العلم کاظمیه» با حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی (دامت برکاته)

افتتاحیه حوزه علمیه «مدینه العلم کاظمیه» با حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی (دامت برکاته)«حضور حضرت آیت الله سبحانی (دامت برکاته)  در یزد به جهت افتتاح پروژه عظیم مدینه العلم کاظمیه یزد، تجلیل از طلاب ممتاز حوزه‌های علمیه استان، ملبس شدن جمعی از طلاب و افتتاح سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه استان و همچنین حضور حضرات آیات سید احمد خاتمی و علیرضا اعرافی نیز در مراسم افتتاح حوزه علمیه کاظمیه یزد»

 

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در مراسم افتتاح مدرسه علمیه مدینه العلم کاظمیه یزد در روز پنجشنبه مورخ 98/05/31 ضمن خیرمقدم به مدعوین و مسئولین حاضر در مراسم، فرمودند: از همه عزیزان و خیران و تلاشگران که برای ساخت این مجموعه کمک کردند کمال تقدیر و تشکر را دارم و به حق بعضی از آن‌ها از روی اعتقاد و جهادی کمک کردند.

 

 

ایشان افزودند: دو روز قبل یک خیر که برای کمک به این بنا آمده بود، گفت من نماز خواندن خودم را اقامه نماز نمی‌دانم بلکه کمک به این فضا را اقامه‌ی نماز می‌دانم چون اینجاست که دین مردم تأمین می‌شود.

 

 

موسس مدرسه علمیه مدینه العلم کاظمیه یزد با اشاره به نقش روحانیت در آگاهی دینی مرد و جامعه، اظهار داشتند: بنابراین برای اقامه نماز ساخت همین حوزه‌های علمیه لازم است و در واقع بنای این حوزه‌ها خود مصداقی از آن است.

 

 

آیت الله مدرسی با بیان اینکه بنای این ساختمان بر اساس معنویت شکل گرفت، خاطرنشان کردند: اولین خشتی که بر این بنا گذاشته شد با تربت سیدالشهدا در اینجا بنا نهاده شد و پیمانکاران ما با زبان روزه 10 ساعت در روز کار می‌کردند.

 

 

معظم له تأکید کرد: ما معتقدیم حوزه‌ها نباید جناحی و سیاست ‌زده باشند، همچنان که تا حالا هم نبوده‌اند، اما باید با درایت در متن سیاست و به دنبال دیدگاه مقام معظم رهبری باشند.

 

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کردند: من از الان اعلام می‌کنم این حوزه علمیه وقف به تمام معنا بر حوزه‌های علمیه است و مسجد آن هم وقف خواهد بود. مجموعه‌های این مسجد اولا و بالذات در اختیار حوزه علمیه و ثانیا و بالعرض در اختیار سایر کارهای فرهنگی است.

 

 

موسس حوزه علمیه مدینه العلم کاظمیه عنوان کردند: ما سعی‌مان بر استحکام این بنا با حذف زواید بوده است و آنچه در اینجا ساخته شد چیزی است که ضرورت برای آن احساس می‌شد و ما چیزی را اضافه بر ضرورت تأسیس نکردیم.

 

 

ایشان با بیان اینکه سعی ما بر ضرورت‌ها آن هم با استحکام بود، یادآور شدند: بهترین مصالح و بهترین استادکاران را با کمترین هزینه‌ها استفاده کردیم و بر اساس نظر متخصصین عمل کردیم.

 

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد بیان کردند: اگر این پروژه‌ها را ما می‌خواستیم توسط سازمان‌ها و نهادهای غیرخصوصی اجرا کنیم حداقل سه برابر چیزی که هزنیه شده است هزینه می‌شد.

 

 

معظم له اظهار داشتند: ما برای ساخت این بنا تمام وجوه‌ مان را از خیرین دریافت کردیم و از وجوه «بِریّه» است و هیچ کمک دولتی را دریافت نکردیم، از اوقاف هم هیچ کمکی نگرفتیم، از شهرداری هم هیچ کمکی دریافت نکردیم.

 

 

آیت الله مدرسی در پایان تأکید کردند: هزینه ساخت این بنا تماما و تماما از کمک‌های مردمی است و در این زمینه مردم برای روحانیت و حوزه‌های علمیه پای کارند و حوزه‌های علمیه در دل‌های مردم نفوذ دارند و البته باید هم این چنین باشد.