امام جمعه بخش مرکزی یزد: مسئولین به جای حاشیه سازی به مسائل مرتبط با مردم بپردازند

امام جمعه بخش مرکزی یزد: مسئولین به جای حاشیه سازی به مسائل مرتبط با مردم بپردازند


آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه بخش مرکزی یزد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) بر برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم ایام فاطمیه تاکید کرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: چنین مراسمی باید چارچوب خود را داشته باشد. گاه مشاهده می شود که در پرتو این مراسم مردم آزاری صورت می گیرد و صدای بلندگو موجب مزاحمت همسایگان می شود مخصوصاً مراسماتی که در درون یک محله است و اطرافش خانه های مسکونی است. توجه کنیم به اسم حضرت زهرا(س) کاری نکنیم که دل حضرت و شیعیانشان به درد آید.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد تاکید کرد: همچنین باید توجه کرد چیزی که بر خلاف روش و منش مراجع تقلید است را انجام ندهیم.

وی اظهار کرد: مردم روشن ضمیر ما در ایام 22 بهمن سنگ تمام گذاشتند. اما این مردم مشکلاتی هم دارند، مهم این است که مسئولین نسبت به این مشکلات مردم توجه داشته باشند.

مدرسی در ادامه با اشاره به برخی از راه کارها برای برون رفت از مشکلات گفت: اولاً باید بدانیم این انقلاب ریشه در دین دارد، لذا مسئولین و مردم باید نسبت به معنویت، دین و اسلام توجه بیشتر داشته باشند و نباید از فرهنگ دینی غافل شوند. خدا هم وعده داده است که « اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم » اگر خدا را یاری کنیم، خدا نیز ما را یاری خواهد کرد.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که انقلاب ما پشتوانه های عظیم مردمی آن هم از کوخ نشینان داشته، امروز نباید از این مردم غافل بود، مسئولین نباید از مردم کوخ نشین غافل باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: سومین راه برون رفت از مشکلات توجه به راه امام(ره) به عنوان منشور انقلاب و همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار مجرب این انقلاب است.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی، روحیه جهادی، مبارزه با تبعیض، فساد و اشرافی گری از اصول اولیه انقلاب بوده باید به این ها توجه کرد تا مشکلات هم روز به روز کاهش پیدا کند.

مدرسی عنوان کرد: اگر مسئولین به جای حاشیه سازی به مسائل مرتبط با مردم بپردازند طبعاً آنها هم مورد عنایت حضرت حق و توجه مردم خواهند بود و دشمن هم با حل مشکلات مردم بیشتر به غضب در می آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مردم یزد به خاطر تشییع شش شهید گمنام گفت: ما آسایش، امنیت و عزت امروز خود را مدیون شهدا هستیم.