انتقاد از وجود فشارهای مالیاتی بر مردم؛ مسئولان مالیاتی موجب سلب اعتماد مردم از نظام نشوند

انتقاد از وجود فشارهای مالیاتی بر مردم؛ مسئولان مالیاتی موجب سلب اعتماد مردم از نظام نشوند


انتقاد از وجود فشارهای مالیاتی بر مردم؛ مسئولان مالیاتی موجب سلب اعتماد مردم از نظام نشوند

 
امام جمعه حومه شرقی یزد با انتقاد از وجود فشارهای مالیاتی بر مردم گفت: این که قانون دریافت مالیات بدون توجه به میزان فروش یک واحد تولیدی و یا تعطیل بودن یا نبودن آن اجرا شود تنها نارضایتی مردم از نظام را به دنبال دارد و باید ابتدا رونق اقتصادی را ایجاد و سپس اقدام به دریافت مالیات کرد.

امام جمعه حومه شرقی یزد با انتقاد از وجود فشارهای شدید مالیاتی بر مردم یزد اظهار کرد: برای نمونه بالغ بر نیمی از کوره‌های آجرپزی فشاری در یزد تعطیل شده که تنها بخشی از این تعطیلی‌ها به خاطر رکود است و بخش اعظمی از تعطیلی به خاطر فشارهای مالیاتی است.

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی ادامه داد: چرا باید با مردم رنج کشیده و مصیبت دیده از وضعیت رکود اینگونه برخورد شود و با وجود اعتراضاتی که به اقدامات مسئولان مالیاتی به نحوه اخذ مالیات‌ها شده است اما مثل اینکه این افتخار محسوب می‌شود که با فشار به اخذ مالیات از مردم اقدام کنند و مردم نیز متأسفانه این اقدام را از چشم روحانیت ببینند در حالی که باید بدانند روحانیت با آنچه دستورالعمل امیرالمومنین برای گرفتن مالیات است موافق هستند و دوست ندارند فشاری بر مردم وارد شود.

وی تصریح کرد: این که قانون دریافت مالیات بدون توجه به میزان فروش یک واحد تولیدی و یا تعطیل بودن یا نبودن آن اجرا شود تنها نارضایتی مردم از نظام را به دنبال دارد و باید ابتدا رونق اقتصادی را ایجاد و سپس اقدام به دریافت مالیات کرد.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: افرادی که برای اخذ مالیات بر مردم فشار می‌آورند باید برخورد ملایم‌تری داشته باشند و ابتدا باید خرده مخارج خود را کم  کنند و مدیریت اقتصادی بهتری داشته باشند  چرا که اقتصاد مقاومتی به این معنی نیست که از طرفی جمعی در رفاه و از طرف دیگر عده‌ای از مردم در فشار اقتصادی قرار داشته باشند، باید به گونه‌ای رفتار کرد که موجب سلب اعتماد نسبت به نظام نشود.

وی خاطرنشان کرد: درد و دل مردم و روحانیت با مسئولان مالیاتی این است که مطمئنا همه دروغگو نیستند و باید ابتدا وضعیت واحدهای تولیدی را بررسی کنند و دلایل تعطیلی و مشکلات آنها را جویا شوند، اینکه برای ارتقای رتبه و بدون توجه به وضعیت مردم اقدام به اخذ مالیات و ارسال به تهران شود و رتبه‌ای در این زمینه کسب گردد، شیوه صحیحی نیست.

Loading the player...