آیا مسئولین فرهنگی استان در جریان تعمیر و مرمّت خیابان قیام بوده‌اند؟

آیا مسئولین فرهنگی استان در جریان تعمیر و مرمّت خیابان قیام بوده‌اند؟


 

 

طرح های گسترده خطی و میلیاردی نیاز به پیوست فرهنگی دارد، آیا این طرح ها پیوست فرهنگی دارد؟ آیا مسئولین فرهنگی استان در جریان بوده‌اند؟

آیت الله مدرسی درجلسه شورای فرهنگ عمومی ضمن تقدیر از برنامه‌ریزی و بهینه‌سازی بافت قدیم وسنتی شهر یزد، به ویژه در رابطه با میدان امیر چخماق و خیابان قیام، مطالب و سؤالاتی را مطرح نمودند:

 

♦ خیابان قیام و میدان امیر چخماق شاهرگ حیاتی شهر یزد در ابعاد فرهنگی، دینی، اقتصادی و اجتماعی است آیا مسئولان ودست اندرکاران طرح های جاری به همه این جوانب توجه داشته‌اند؟

 

♦ طرح های گسترده خطی و میلیاردی نیاز به پیوست فرهنگی دارد، آیا این طرح ها پیوست فرهنگی دارد؟ آیا مسئولین فرهنگی استان در جریان بوده‌اند؟

 

♦ نگاه به این حرکت‌ها باید نگاه جامع و کامل باشد و نباید صرفا نگاه توریستی و صنعت گردشگری باشد، اتفاقا توریست هم دوست دارد تا ازبافت قدیمی دیدن نماید که به تمام معنا روح داشته باشد، آیا این حرکت‌ها مانع ادامه حیات روحانی بافت قدیم نیست؟

 

♦ قرار بود دو دسترسی به پشت میدان امیر چخماق و خیابان سلمان داده شود، آیا این امور اجرایی شده است؟ آیا به این نکته توجه داریم که قیمت مغازه‌های خیابان سلمان بعد از مسدود کردن میدان امیرچخماق به نصف رسیده و کسبه این خیابان از کار ناامید شده‌اند؟

چرا طرح ها رانیمه کاره رها می کنیم، چهار تا دیوار ناقص می گذاریم و طرح جدیدی را شروع می‌کنیم؟

 

♦ آیا از اعتراض بازاریان دراین زمینه خبر داریم؟ ترس از آن است که کار به جاهای باریک کشده شود.

 

♦ حدود پانصد دستگاه اتومبیل قابلیت پارک در دو طرف خیابان داشت، آیا برای بحث پارکینگ و ترافیک این خیابان فکری برداشته ایم؟ آیا بحث حمل و نقل عمومی در این خیابان بررسی شده است؟

 

♦ آیا معقول است که ما الآن مردم را در تنگنا قرار بدهیم و بگوییم بعداً به آن رسیدگی می‌شود؟

 

♦ آیا باتوجه به شلوغی این راه و همچنین تنگ کردن مسیر عبور و مرور، امکان رفت و آمد اورژانس و ماشین آتش نشانی در این خیابان وجود دارد؟ بحث اورژانس بازار، امنیت بازار و بحث آتش نشانی دیده شده است؟
امیدواریم تا مسئولین به این نکات توجه نموده و در تصمیم گیری‌های خود این موارد را لحاظ بفرمایند.