نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت‌الله مدرسی‌: تمام امکانات نماز جمعه در اختیار ستاد کرونا قرار می‌گیرد. (1400/05/22)

آیت‌الله مدرسی‌: تمام امکانات نماز جمعه در اختیار ستاد کرونا قرار می‌گیرد. (1400/05/22) آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته بخش مرکزی یزد با اشاره به 23 مرداد روز مقاومت اسلامی اظهار  داشت: بسیاری از مسئولان و مردم مستضعف دنیا از مقام عزت جمهوری اسلامی در پرتو مقاومت در برابر سلطه گران غبطه می‌خورند.

وی با بیان اینکه این هفته همچنین 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی هم هست افزود: سرسلسله مقاومت در فرهنگ اسلامی، آزادگان هستند و آنها بودند که این فرهنگ را در مقابل کفر آن هم در عرصه عمل نشان دادند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: رشادت جانبازان و آزادگان باید در تاریخ اسلام ثبت شود و قطعا این اقدام در نزد پروردگار متعال انجام شده است.

مدرسی یزدی خاطرنشان کرد: آزادگان سرافراز دارای ویژگی‌های بارز و خاصی بودند که اخلاص، شجاعت، بصیرت، وفاداری، توکل بر خدا، قناعت، یاد معاد و توجه به فواید ایثار و دفاع از جمهوری اسلامی از جمله این ویژگی‌ها است.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اشاره کرد و گفت: در این ایام باید عزاداری‌ها با رعایت کامل و تمام دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری 10 محور اساسی در فرمایشات دو روز قبل مطرح کردند که مسئله کرونا محور اصلی این صحبت‌ها بود و بر ضرورت تامین گسترده واکسن و حل مشکل توزیع دارو و حضور جدی نیروهای مسلح و رعایت شیوه‌نامه‌ها توسط مردم همانند ماه‌های ابتدایی شیوع کرونا از تاکیدات اساسی در فرمایشات مقام معظم رهبری بود.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) خاطرنشان کرد: در تاکیدات مقام معظم رهبری به صورت ویژه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های عزاداری تاکید وجود داشت؛ این مجالس با توجه به اینکه مجالس دعا و یاری جستن از پروردگار و ائمه اطهار(ع) هست حتما باید ادامه داشته باشد و در کنار آن اما حتی یک نفر هم نباید در این مجالس دچار بیماری شود.

مدرسی یزدی ادامه داد: به عنوان امام جمعه بخش مرکزی یزد اعلام می‌کنم که تمامی امکاناتی که در اختیار ستادهای نماز جمعه بخش مرکزی قرار دارد به صورت کامل در اختیار ستاد کرونا قرار می‌گیرد و حتی مصلی‌ها و حوزه‌های علمیه هم در اختیار ستاد هست و اگر ضرورت داشته باشد نمازهای جمعه راهم برای حفظ سلامت مردم تعطیل می‌کنیم.

وی به شروع کار دولت سیزدهم و معرفی وزرای جدید اشاره کرد و افزود: در این دوره مسئولان فعلی باید حتما انگیزه‌های خود را در سطوح مختلف حفظ کنند و در هر بخشی که هستند این انگیزه را به صورت کامل داشته باشند چه بسا که خودشان باید به کار خود ادامه دهند.