نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت‌الله مدرسی: آزادسازی اقتصادی مفهومی جز گرانی ندارد(۱۴۰۱/۹/۲۵)

آیت‌الله مدرسی: آزادسازی اقتصادی مفهومی جز گرانی ندارد(۱۴۰۱/۹/۲۵)


آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های نمازجمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به ورود پیکر مطهر ۱۵ شهید گمنام به استان یزد ضمن قدردانی از دست اندرکاران و مسئولان و خادمان شهدا در برگزاری مراسم مرتبط با ورود شهدای گمنام به استان یزد، اظهار داشت: شهدا گنج های پنهان برای روزهای استثنایی کشور و سرمایه های کلان کشور و پرچم افتخار، نماد مقاومت، مبارزه و دفاع از اسلام و میهن هستند.

وی از مردم استان یزد که استقبال شایسته ای از شهدای گمنام داشتند نیز قدردانی کرد و افزود: رعایت حرمت و عزت شهدا برای آحاد مردم وظیفه است و مردم یزد همواره حق شناسی خود را نشان داده اند.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح «هزار خنجر» اهداف آن است، بیان کرد: این طرح صهیونیستی است و ابداع کننده آن، رژیم اشغالگر قدس و نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی بود.

امام جمعه بخش مرکزی یز ادامه داد: جریان ترکیه و رژیم صهیونیستی و پیمانی که وجود دارد، جریان قفقاز و تغییر مرزهای شمال غربی، جریان از دست رفتن بانوی کردستانی و فتنه ها و آشوب ها، جریان کشته سازی در سراسر کشور، جریان نا امن سازی درونی کشور با آشوب‌ها، وارد کردن سلاح گرم و پیشرفته و جریان ترورهای فتنه انگیز همچنین استفاده از ظرفیت داعش و تروریست های تجزیه طلب، جریان حذف ایران از کنوانسیون حقوق زنان در سازمان ملل، صدور قطنامه های بین المللی علیه ایران و جریان اعتصاب ها و اختلال در سیستم اقتصادی، هک کردن نرم افزار های ایرانی و امثال اینها نمونه هایی است از طرح هزار خنجر است.

طرح هزار خنجر هدفی جز ایجاد فضای روانی مبتنی بر ناکارآمدی نظام و دین ستیزی ندارد

وی تاکید کرد: اینها همه یک شیرازه دارند و با جنگ نرم و شبهه افکنی و دروغ پردازی شروع می شود با چند هدف از جمله ایجاد فضای روانی مبتنی بر ناکارآمدسازی نظام، دین ستیزی همچنین ایجاد احساس نا امنی روانی، شغلی، اقتصادی و جانی در کشور، تضعیف اقتدار نظام اسلامی، جداسازی مردم و جامعه از ارزش های اسلامی و در نهایت کشاندن به پای میز مذاکره دنبال می شود.

مدرسی بیان کرد: مردم باید اتحاد در زیر پرچم رهبری و توجه به حق و صبر به تعبیری مقاومت را سرلوحه قرار دهند و دولت هم به معنای عام کلمه اعم از مجلس و دست اندرکاران اجرایی و غیر اجرایی نیز وظایفی دارند؛ اولاً باید ببینیم در حقیقت مردم از چه چیزی گله‌مند هستند، امروز مردم از کاهش ارزش پول ملی به شدت گله‌مند هستند و در این زمینه دولت، مجلس و دستگاه قضایی باید ورود جدی تر و کلیدی داشته باشند و به ورود روبنایی اکتفا نکنند.

وی ادامه یاد آور شد: طبق تحلیل های کارشناسان و نظرات مردمی، مردم انتظار دارند از ارزاق معیشتی آنها و به طور کلی از اقتصاد کشور دلار زدایی شود، در کشور ما باید هیمنه این آقای دلار شکسته شود و همانطور که از برجام اجمالا دلار زدایی کردیم در سایر بخش ها نیز باید دلار زدایی کرد.

اقتصاد آزاد و بورس کثافت کاری اقتصادی است

مدرسی در مورد سیاست های کلان اقتصادی نظیر جلوگیری از آزادسازی اقتصادی نیز اظهار داشت: این آزادسازی اقتصادی که به مفهوم امروزی وجود دارد جز گرانی، تورم و زیر پا له شدن طبقات ضعیف تر چیزی به همراه ندارد.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت بورس زدایی از اقتصاد گفت: به عنوان مثال ماشینی را در چند روز گذشته وارد بورس کردند که ابتدای امر قیمت اصل آن ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون بوده است که در بورس قیمت آن را تا ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسانده اند که این یک کثافت کاری اقتصادی است نه اقتصاد آزاد و بورس.

مدرسی ادامه داد: انحصار زدایی از اقتصاد کشور نیز لازم است و در نهایت به نظر می رسد تیم اقتصادی دولت نیاز به ترمیم دارد و هر کجا لازم است باید تغییر به نفع مردم و کشور صورت گیرد.