آیت‌الله مدرسی: دریافت هزینه اضافی از مردم از طریق تبصره 3 قبوض آب، خلاف شرع و قانون است

آیت‌الله مدرسی: دریافت هزینه اضافی از مردم از طریق تبصره 3 قبوض آب، خلاف شرع و قانون است


آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی شامگاه شنبه در نشست هم اندیشی با فعالان جبهه مردمی انقلاب اسلامی یزد با اشاره به‌ ضرورت توجه گروه‌ها و تشکل‌های اجتماعی و فرهنگی استان به اصل کار تشکیلاتی و منسجم در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب و تعالی جامعه تصریح کرد: تشکیلاتی کار کردن باید در مجموعه تشکل‌های جبهه انقلاب اسلامی به‌عنوان اصلی حیاتی و ضروری مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه بابیان اینکه نخبگان و فعالان این عرصه و تشکل‌ها باید در طول سال پیگیر خواسته‌های مردم و بیان‌کننده مطالبات آن‌ها باشند، یادآور شد: فعالیت این مجموعه‌ها نباید محدود به ایامی نظیر ایام انتخابات باشد و گروه‌های همسو با همدلی و انسجام باید در راستای تعالی جبهه انقلاب و حل معضلات جامعه و پیشبرد اهداف گام بردارند.

این استاد حوزه با تأکید بر ضرورت تشکیل هیئت اندیشه‌ورز در سطح تشکل‌های اجتماعی و فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تشکیل چنین مجموعه‌ای با حضور نخبگانی صاحب‌نظر و اندیشمند، به نمایندگی از تشکل‌ها و مجموعه‌های فعال جبهه انقلاب اسلامی یزد باعث می‌شود تا تشکل‌های همسو با هماهنگی و انسجام بیشتری فعالیت کنند و بتوانند با رصد دقیق و همفکری در راستای تحقق آرمان‌ها گام برداشته و فعالیت مؤثرتری در استان داشته باشند.

وی اضافه کرد: رصد، بررسی و مطالبه گری در عرصه آموزش پرورش و امور تربیتی مدارس و همچنین حوزه اقتصادی و معیشتی مردم و جامعه باید موردتوجه این تشکل‌ها قرار بگیرد.

 

دریافت هزینه اضافی از مردم از طریق تبصره 3 قبوض آب، خلاف شرع و قانون است

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد با تأکید مجدد بر لزوم توجه تشکل‌ها به خواسته‌های مردمی و پیگیری مطالبات آن‌ها از مسئولین به موضوع بررسی ماده تبصره 3 آب و فاضلاب در شورای شهر پرداخت و تصریح کرد: دریافت هزینه اضافی از مردم از این طریق هم خلاف شرع و هم خلاف قانون است.

مدرسی بابیان اینکه اعضای شورای شهر به‌عنوان نمایندگان مردم باید در راستای منافع مردم تصمیم‌گیری کنند، بیان داشت: عده‌ای بیان می‌کنند که این ماده تبصره برای مشارکت مردم است و این در حالی است که طبق قانون، دولت باید در خصوص تأمین هزینه‌های نگهداری و تجهیز زیرساخت‌های آب و فاضلاب اقدام کند و از طرفی در مشارکت مردمی، رضایت مردم نیز شرط است و در شرایط اقتصادی امروز دریافت چنین هزینه‌ای از مردم، صحیح نیست.

 

عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل برون‌رفت از معضلات اقتصادی

وی در ادامه به معضلات اقتصادی و معیشتی مردم استان اشاره کرد و افزود: برخلاف گذشته که نرخ بیکاری استان یزد از میانگین کشوری پایین‌تر بوده  و وضعیت اشتغال در استان نسبت به سایر نقاط کشور بهتر بود، متأسفانه در چند سال اخیر شاهد این بودیم که نرخ بیکاری در استان از میانگین کشوری بالاتر رفته و بیکاری در بین جوانان استان به‌خصوص فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی به معضلی  جدی تبدیل‌ شده است که این موضوع باید مورد توجه بیشتر مسئولین ذی ربط قرار بگیرد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد در پایان با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی نباید در حد شعار در بین مسئولین باقی بماند و مسئولین باید با جدیت بیشتری اصول اقتصادی مقاومتی را دنبال کنند و به فکر معیشت مردم باشند، اذعان کرد: دولت باید بداند که عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل برون‌رفت از معضلات اقتصادی است.

تأکید بر لزوم توجه بیشتر به جوانان و دانشجویان انقلابی فعال و صاحب‌نظر در عرصه فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و ضرورت تداوم چنین جلساتی از دیگر نکات بیان‌شده توسط آیت‌الله مدرسی در این نشست بود.