نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: «باید نگاهمان به ظرفیت داخل و فرموده رهبر انقلاب باشد نه خارج» (خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد ۹۹/۰۴/۰۶)

آیت الله مدرسی: «باید نگاهمان به ظرفیت داخل و فرموده رهبر انقلاب باشد نه خارج» (خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد ۹۹/۰۴/۰۶)آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد گفت: ما خیلی از نعمت ها را داریم که به منزله سرمایه محسوب می شود؛ این سرمایه در صورتی از آن بهره برداری میشود که انسان با تقوای الهی خودش را همگام کند. انسان های متقی و البته انسان های دانا و بصیر سعی میکند از لحظه لحظه عمرشان کمال بهره برداری و استفاده را داشته باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد اضافه کرد: انسان هایی که از تقوای الهی دور شده و در مسیر خداترسی نباشد سرمایه های خود را از دست می دهند. عمر، امکانات، ذهن، استعداد، هوش، حافظه همه سرمایه هایی هستند که خداوند در اختیارما قرار داده است و مهم ترین نکته این است از این سرمایه ها چگونه استفاده و بهره برداری می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر از این سرمایه ها خوب بهره برداری کنیم می شویم انسان متقی و انسان متقی آن انسانی است که بتواند سرمایه های خود را مدیریت کند. بر این مبنا ضروریست در زندگی و در ارتباط با عمر و امکانات و آبرو برنامه ریزی کنیم که چگونه از آن استفاده کنیم زیرا این عمر همیشگی نیست چرا که سرمایه ما در پرتو تقوا حفظ خواهد شد.

مدرسی با اشاره به ششم تیرماه و سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری در سال 60، اظهار داشت: سال های 60 و 61 دو سال استثنایی در کشور ما بودند. دو سالی که مستکبران فشارهای مضاعفی را بر مردم وارد کردند. از قتل و کشتار، ایجاد نا امنی، ترس و دلهره و هم چنین تحریم، اما مردم ما از همان سال ها بصیرت داشتند که باید در مقابل دشمن ایستاد و سرخم نکرد و هر حادثه ای آن ها را آبدیده تر و پولادتر کرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد به شهادت حاج علی اکبر عربی اشاره کرد و افزود: این جانباز عزیز دوران دفاع مقدس سی سال تحمل رنج جانبازی را صبورانه گذراند و از نیکان وخوبان بود.

وی با بیان اینکه شهید عربی اهل مطالعه و اهل قلم بود عنوان داشت: انسان صبور و مقاومی بود. این شهید بزرگوار وقتی مشاههده کرد که جوانان به مسکن نیاز دارند، سه چهار واحد برای زوج های جوان بی بضاعت و کم بضاعت در نظر گرفت و آن ها را اسکان داد و بدون کمترین توقع و انتظاری از مسئولین به فعالیت پرداخت.

 

آلودگی فرهنگی هسته مرکزی یزد را در برگرفته است

مدرسی در ادامه با اشاره به بحث غیرت دینی و آلودگی فرهنگی در هسته مرکزی شهر یزد است افزود: یزد به عنوان دارالعباده، شهری که از دیرباز به عنوان یک مرکز دینی، عبادی و سالم فرهنگی شناخته شده است.

نایب رئیس شورای حوزه علمیه یزد اضافه کرد: ما امروز متاسفانه در مرکز شهر به خاطر کوتاهی ها، کم فکری و کج فکری ها آلودگی های فراوانی را می بینیم، مخصوصا در فضای پیرامونی مسجد جامع کبیر یزد. در حال حاضر توریست خارجی نداریم اما بعضی از بی توجهی ها باعث شده است تا افرادی با اهداف خاص در این اطراف آلودگی ایجاد کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: بارها در این زمینه ها تذکر داده شده است اما صبر و بردباری مردم در این موارد حدی دارد. نهادهایی چون میراث فرهنگی، شهرداری، اصناف، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در این زمینه باید احساس مسئولیت کنند و این مرکز معنوی استان حفظ شود و فرمانداری باید حلقه وصلی باشد و دستگاه های اجرایی را به یکدیگر برای انجام وظیفه متصل و با هم همراه کنند.

وی با بیان اینکه بی توجهی به این مراکز دینی بسیار مایه تاسف است گفت: از فرماندار دلسوز و توانمند یزد خواهش می کنیم هر چه سریع تر در این زمینه برنامه ریزی کنند.

 

اقدامات ناجوانمردانه آمریکایی ها سبب تقویت نیروهای بسیجی می شود

مدرسی در ادامه با ابراز تاسف از حمله نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق به مقر نیروهای حشد الشعبی که شب گذشته اتفاق افتاد ادامه داد: آمریکایی ها باید توجه داشته باشند این گونه حرکت ها موجب انسجام و تقویت نیروهای بسیجی در هر جامعه ای خواهد شد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با تاکید بر اینکه وضعیت اقتصادی کشور بسیار آشفته است گفت: نه اینکه ما توان نداریم، بلکه توان و امکانات داریم، دشمن هم این مقدار فشار برما ندارد، اما به هر حال وقتی نظارت نباشد و مدیریت ضعیف باشد این چنین خواهد شد.

وی اظهار داشت: وقتی استاندار یزد به عنوان عالی ترین مقام اجرایی دولت در یک استان اعلام می کند که نرخ میوه در بازار یزد از همه استان های اطراف ما بیشتر و بالاتر است نشان از این است که جاایی از کار مشکل دارد.

مدرسی ضمن ابراز تاسف و تعجب از صحبت های رئیس جمهور در خصوص وعده های سال 95، ادامه داد: ایشان در صحبت هایشان گفتند، وعده هایی که در سال 95 دادیم مربوط به همان شرایط بود اما اکنون شرایط با سال 95 فرق کرده است و الان نمی توانیم آن وعده ها را محقق کنیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان داشت: خب به عنوان یک رجل سیاسی وقتی قانون اساسی بیان می کند باید یک رجل سیاسی جلودار یک کشوری به مانند ایران اسلامی باشد این رجل باید همه شرایط را برای خود ترسیم کند و آنگاه بیاید و قسم بخورد که به والله به والله به والله اگر مشکلات ایران و جامعه شما راه حلی نداشت من پا در این میدان نمی گذاشتم.

وی افزود: وقتی ایشان سه بار قسم جلاله می خورد که من راه حل دارم و به خاطر وجود راه حل ها پا در میدان گذاشته ام الان از ایشان خیلی بعید بود که فریاد بزند کاری از من بر نمی آید و شرایط عوض شده است. شما به عنوان یک رجل سیاسی، به عنوان یک طراح، فردی که برنامه داشتی و قسم جلاله خوردی نسبت به این جریان و هم چنین مردم به خاطر قسم جلاله شما برخی موارد را اعتماد و آمدند رای دادند تا در مصدر کار قرار گرفتید.

 

باید نگاهمان به ظرفیت داخل و فرموده رهبر انقلاب باشد نه خارج

نایب رئیس شورای حوزه علمیه یزد خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که در استان و هم خارج از استان با توجه به ظرفیت ها و امکانات بالای کشور بازهم نگاهشان را به فرموده رهبر معظم انقلاب به درون داشته باشند نه بیرون. انتظار نداشته باشند که الان دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکایی ها است ممکن است بتوانیم در پرتو مذاکره از آنها مجدد امتیاز بگیریم.

مدرسی افزود: آمریکا به گونه ای با ما عمل کردند که در این بازی مار و پله ما را به جایی رسانند که نه چرخ سانتریفیوژ های ما بچرخد نه چرخ اقتصادما؛ در نهایت هم اروپایی های مکار این چنین آژانس آن ها علیه ما بیانیه بدهد و آن ها نیز حمایت کنند.