نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: افتخارم شاگردی آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی است/مراجع تقلید استاندارهای دین دردوران غیبت

آیت الله مدرسی: افتخارم شاگردی آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی است/مراجع تقلید استاندارهای دین دردوران غیبت


به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در آئین افتتاحیه دفتر آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی در یزد این مرجع عالی‌قدر را یکی از شخصیت‌های بی‌نظیر و ممتاز در دنیای اسلام دانست و گفت: حضرت آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی روزانه 18 ساعت تلاش علمی و پژوهشی دارند و یکی از افتخاراتم شاگردی ایشان است.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد؛ هدایت دینی، هدایت سیاسی و خدمات اجتماعی را سه وظیفه مهم و اساسی روحانیت در جامعه بیان کرد و اظهار داشت: هدایت دینی به معنای آگاه‌سازی این است که با استفاده از منابع قرآن و عترت جامعه را نسبت به وظایف دینی خودآگاه سازیم و آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی یکی از شخصیت‌هایی هستند که با استفاده از این دو منبع به‌علاوه منبع عقل توانستند برای نسل جدید تألیفات ارزشمندی را داشته باشند.

مدرسی در ادامه هدایت سیاسی را به معنای روشن‌سازی و روشنگری برشمرد و ابراز داشت: توجه به استانداردهای دینی از شاخص‌های بارز روحانیت است و امروزه یکی از نیازهای جامعه بشری همین شاخص‌ها و استانداردها دینی است.

وی از مراجع عظام تقلید به‌عنوان استاندار دین در زمان غیبت کبری نام برد و تصریح کرد: استاندار عصر پیامبر در دین خود حضرت رسول اکرم بود و در زمان حضرات معصومین ائمه هدی استاندار دین به‌حساب می‌آمدند و امروز نیز این نقش بر عهده مراجع تقلید است و این موضوع از افتخارات شیعه این است که این استاندارها همواره به‌عنوان تابلوی زندگی او به‌حساب می‌آیند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به سومین وظیفه روحانیت در جامعه اظهار داشت: خدمات اجتماعی به معنای همراه سازی وظیفه‌ای است که همواره موردتوجه علما و مراجع تقلید بوده و بر همین اساس قریب به چهل سال شخصیت‌هایی نظیر سید محمدکاظم طباطبایی و آیت‌الله حائری یزدی جلودار و پرچم‌دار در جهان اسلام بوده‌اند.