نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: اگر کمک‌های حضرت خدیجه(س) نبود امروز اسلام به این گستردگی نمی‌درخشید. (به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س) 99/02/15)

آیت الله مدرسی: اگر کمک‌های حضرت خدیجه(س) نبود امروز اسلام به این گستردگی نمی‌درخشید. (به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س) 99/02/15)


 

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم به بیان روایت هایی از زندگی بابرکت حضرت خدیجه (س) و نقش آن حضرت در توسعه و جهانی شدن اسلام پرداخت.
آیت‌الله سیدکاظم مدرسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی(ره) که در چنین روزی به شهادت رسیدند اظهار داشت: در ارتباط با حضرت خدیجه(س) گفتنی‌های فراوانی وجود دارد و کتب زیادی هم در این زمینه نوشته شده و روایات متعددی هم وجود دارد.
ایشان خاطرنشان کردند: توسعه فرهنگ اسلام در همان آغاز بروز و ظهور دین اسلام، به برکت سه ضلع بسیار ارزشمند بود، سه ضلعی که می‌توان گفت اگر هر کدام نبود، امروز اسلام به این قشنگی و گستردگی در اختیار ما نبود.
نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه یزد خاطرنشان کردند: ضلع اول بعد از رسالت نبی مکرم اسلام و دستوراتی بود که از سوی آن حضرت و برگرفته از فطرت پاک خدایی صادر می‌شد و ضلع دوم عبارت از ایثار و فداکاری امیرالمومنین علی(ع) در مواقع گوناگون بود.
آیت الله مدرسی ادامه دادند: ضلع سوم عبارت از ثروت، انفاق و حمایت حضرت خدیجه کبری(س) از پیامبر عظیم الشان اسلام در ابعاد گوناگون بود و اگر این حمایت از جانب آن حضرت نبود، اسلام به صورت گسترده در اختیار جامعه بشری نه در آن زمان بلکه در زمان حاضر هم قرار نمی‌گرفت.
ایشان تصریح کردند: البته خداوند در عوض ایثار و فداکاری حضرت خدیجه(س) و حمایت ایشان از اسلام و پیامبر(ص)، نسل رسالت، ولایت و امامت را در فرزندان او قرار داد.
استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه استان یزد افزودند: پیامبر(ص) هم در ارتباط با آن حضرت فرمایشات بسیار مهمی دارند که ازجمله آن اینکه فرمودند خداوند متعال بهتر از او را برای من برنگزیده بود و در روزی که مردم در کفر بودند او به من ایمان آورد و در مقابل تکذیب مردم به من، کسی که مرا تصدیق کرد جناب خدیجه(س) بود.
آیت الله مدرسی خاطرنشان کردند: نبی مکرم اسلام در ادامه این حدیث می‌فرمایند که او(حضرت خدیجه سلام الله علیها) بود که توانست با مواسات مال خودش به گونه‌ای عمل کند که غم‌خواری او زبانزد خاص و عام شود و آن زمان که همه من را تحریم کرده بودند و هیچ گونه فرزندی نداشتم به برکت دامن پاک او بود که فرزندی در قالب کوثر از سوی خداوند متعال به من اعطا شد.
امام جمعه بخش مرکزی یزد افزودند: در بسیاری از مواقع با توجه به اینکه پیامبر(ص) پس از ازدواج در منزل حضرت خدیجه(س) زندگی می‌کردند، پیک وحی در آن خانه بارها و بارها به نبی مکرم اسلام نازل شد و حضرت فاطمه زهرا(س) در این خانه متولد و لیله المبیت هم توسط امیرالمومنین(ع) رقم خورد.
ایشان گفتند: امروز هم قبر آن حضرت مظلومانه و معصومانه در قبرستان بقیع است و خانه آن حضرت هم توسط وهابیت ملعون پر از خاک شده و روی آن هم سنگ فرش شده است که امیدواریم با نابودی وهابیت، زمینه بازسازی مرقد آن حضرت و احیای منزل ایشان به عنوان یکی از پایه‌های اصلی و اساسی شکل‌گیری اسلام احیا شود.