نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: برای تعطیلی نماز جماعت در مساجد تابع نظر مسئولین امر هستیم.(98/12/18)

آیت الله مدرسی: برای تعطیلی نماز جماعت در مساجد تابع نظر مسئولین امر هستیم.(98/12/18)


 

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا ضمن تبریک میلاد با سعادت امیرالمومنین و اعیاد رجبیه  از زحمات پرسنل بیمارستان‌ها و تلاشگران عرصه طبابت و پرستاری تقدیر و تشکر کرد و آن ها را رزمندگان جبهه جدید کشور دانستند.

ایشان با تاکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی و دستورات مسئولین امر گفتند: در رابطه با این ویروس ام الابلوا، مردم و شهروندان باید توجه لازم را به دستورات بهداشتی داشته باشند تا خدایی ناکرده با افزایش تعداد مبتلایان به بیمارستان صحرایی نیاز نشود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در خصوص تعطیلی برگزاری نماز جماعت در مساجد گفتند: به عنوان کسانی که متولی مساجد و دست اندرکاران برگزاری مراسم های عبادی جمعی هستیم؛ رسما اعلام میکنیم که تابع نظر  فرماندهی جنگ با کرونا چه در سطح کشور و چه در سطح استانی هستیم و  هر زمانی  که آن ها اعلام کنند که مساجد باید تعطیل شود؛ ماهم مساجد را تعطیل می کنیم و هر زمان هم که از دید مسئولین امر برگزاری نماز جماعت در مساجد مشکلی نداشته باشد نماز جماعت و سایر مراسم های عبادی جمعی را برقرار می کنیم.

آیت الله مدرسی تاکید کردند:  در این زمینه تابع تشخیص موضوع هستیم و تشخیص موضوع نیز به دست فرماندهی جنگ با کرونا در سطح استان و کشور است.

ایشان با اشاره به آیات قرآن مجید اذعان داشتند: متدینین نباید نگران باشند  چرا که در قران نیز آمده است که ابتدا باید سپر خود را در اختیار گرفت و سپس با توکل بر خدا و توسل به اهل بیت به میدان جنگ رفت. لذا در اجتماعاتی که کم و بیش برگزار می شود حتما باید نکات بهداشتی که مسئولین امر تذکر می دهند رعایت شود گرچه در خانه نشستن بهترین راه برای کنترل این ویروس منحوس است.

عضو شورای فرهنگی عمومی شهر یزد توجه ویژه مسئولین برای ضدعفونی کردن مراکز عبادی را خواستار شدند و افزودند: بسیجیان و عزیزان جبهه و جنگ به سان همان موقع اعلام آماده باش کنند و برای مبارزه با این بیماری و کمک به مردم خود را آماده کنند.