نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی:بیکاری و واردات بی رویه جزو منکرات امروز جامعه است. (مصاحبه 99/02/12)

آیت الله مدرسی:بیکاری و واردات بی رویه جزو منکرات امروز جامعه است. (مصاحبه 99/02/12)


 

آیت‌الله سید کاظم مدرسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشتند: یکی از جلوه‌های بسیار خوب مردم ایران، در طول تاریخ، همدلی بوده اظهار داشت: ما علاوه بر همزبانی، در بسیاری از عرصه‌ها همدلی را دیدیم و این همان چیزی است که توانسته مشکلات را در بسیاری از مواقع از سر راه مردم بردارد.

ایشان تصریح کرد: البته همزبانی و همدلی نیاز به یک تلاش مضاعف نیاز دارد و در روایات اسلامی هم نسبت به این همدلی عنایت ویژه‌ای شده است.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد تصریح کردند: در نامه‌ای که حضرت ولی عصر(عج) طبق نقلی به شیخ مفید می‌نویسند، بعد از ارائه سفارش‌های لازم که به شیعیان ارائه می‌دهند، به یک مطلب بسیار مهمی اشاره می‌کنند و آن اینکه چون در بین شیعیان ما همدلی وجود ندارد، ما در بین آنها نیستیم.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه این نامه نشان می‌دهد که حضرت دلیل غیبتشان را نبود همدلی معرفی می‌کنند گفتند: ایشان می‌فرمایند اگر شیعیان ما الفت، وحدت و همدلی را در راستای پیمانی که با ما بسته بودند، اجرا می‌کردند، هرگز ما وجودمان را تاخیر نمی‌انداختیم.

استاد شجره طیبه صالحین با بیان اینکه ما باید در همه عرصه‌ها همدلی را داشته باشیم گفت: در موضوعات خیر و خوبی همدلی بسیار خوبی با همدیگر داریم به عنوان نمونه الان در جریان کرونا همدلی بسیار خوبی به همراه تلاش بالا در بین ما وجود دارد و هر شهرستان و استانی که همدلی بیشتری و تلاش مضاعف‌تری داشته، مشکلاتش کمتر شده است.