نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: تعطیلی بازار به مردم خصوصا خرده فروشان و مستاجران لطمه وارد می‌کند. (خطبه‌های نماز جمعه ۱۴۰۱/۸/۲۷ )

آیت الله مدرسی: تعطیلی بازار به مردم خصوصا خرده فروشان و مستاجران لطمه وارد می‌کند. (خطبه‌های نماز جمعه ۱۴۰۱/۸/۲۷ )


آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: ایمان به خدا سرچشمه مقاومت است و مشکلات نباید باعث سستی و ضعف شود بلکه باید عامل حرکت و تلاش جدید، نو و اثرگذار باشد چراکه مشکلات و ناملایمت ها مردان خدا را وادار به تسلیم نمی کند.

وی با اشاره به اینکه امروز در جریان پیش رو، بسیج بیشترین ضربه را متحمل شده است، افزود: این امر به این دلیل است که بسیج بهترین مدافع انقلاب اسلامی، عظیم ترین و ماندگارترین یادگار امام، مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل برای سربلند کردن کشور است و بسیج نیروی کارآمد کشور برای همه میدان هاست و یک مجموعه کامل و آماده به کار برای کارهای بزرگ به حساب می آید.

مدرسی ادامه داد: بسیج نیروی عظیم ملت ایران است و رمز پایداری و ماندگاری عزت ملی و انقلاب اسلامی است، گنج بی پایان و خاکریز مستحکم انقلاب اسلامی است و نقش آن در عرصه های مختلف ستودنی و ارزشمند است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امروز دشمن چند هدف دارد و یکی از اهداف آن تضعیف بسیج است که امروز همراهی کردن به هر نحوی با جریان دشمن و معاند اسلام و قرآن و ولایت؛ دشمنی با اسلام و مسلمین و استقلال و امنیت کشور تلقی می شود.

وی بیان کرد: امروز دشمن دوست دارد عده ای را اسیر خود کند و عده ای را با جنگ ادراکی و همراه با خودش در میدان های جنگ هیبریدی و نیابتی وارد کند که بازار نیز یکی از این اهداف است. بازاریان باید توجه داشته باشند قبل از انقلاب برای امام و اسلام چه کردند و واقعاً اقدامات آنها شایسته تقدیر و ماندگار است.

مدرسی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، در دوران ترورها در دوران سازندگی بازاریان نقشی مثبت و پر تلاش داشتند.

وی افزود: البته عرصه هایی برای موفقیت دشمن در جنگ ادراکی وجود دارد مثل کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت ها که واقعاً مردم را آزار می دهد و باید در این مسیر از سوی مسئولان اقدام قابل توجه و گره گشایی صورت گیرد.

مدرسی تاکید کرد: دشمن بعد از نا امید شدن از میدان نا امنی و جنگ شهری، جنگ روانی و اقتصادی را به راه انداخته و در دستور فعالیت های شوم خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: عزیزان بازاری باید بدانند که تعطیلی بازار فقط برای مستاجران و خرده فروشان و مردم لطمه وارد می کند و دشمن روی این مستاجران و خورده فروشان حساسیت دارد و برای جذب آنها برنامه ریزی مرده است پس مراقب باشیم در این میدان با دشمن همکاری نکنیم.

مدرسی ادامه داد: به قول یکی از سیاستمداران پست ترین انسان ها کسانی هستند که در تصرف کشورشان با بیگانه همکاری می کنند چون وطن مادر است و دشمنان نیز زمینه سازی می کنند تا بر این دارایی مهم مسلط شوند و باید در این عرصه هوشیار باشیم.

وی از نیروی انتطامی، بسیج و نیروهای امنیتی به خاطر حرکت های موفقیت آمیزشان قدردانی کرد.