نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: حفظ انقلاب با حل مشکلات مردم میسر است. (۱۴۰۱/۱۰/۹)

آیت الله مدرسی: حفظ انقلاب با حل مشکلات مردم میسر است. (۱۴۰۱/۱۰/۹)


آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های امروز نمازجمعه با گرامیداشت نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت و ولایت اظهار داشت: ۹ دی روز حماسی حضور مردم در سال ۸۸ و باطل السحر جریانات آن زمان بود.

وی بیان کرد: جریانات و فتنه های متعددی بعد از انقلاب با قطع نظر از تجزیه طلبان و جنگ افروزان و تهاجمات دشمن وجود داشته مثل جریان بنی صدر که هیچ اعتقادی به امام نداشت، جریان منافقین، جریان کمونیست ها، جریان مهدی هاشمی، جریان کوی دانشگاه در سال ۷۸، جریان فتنه ۸۸، فتنه بنزینی و جریان اغتشاشات اخیر که همه این موارد را ملت با تیزبینی، بصیرت و دشمن شناسی پشت سر گذاشته است.

مدرسی، ولایت ستیزی را از اصول مشترک همه این فتنه ها دانست و گفت: فتنه ۸۸ با اغتشاشات اخیر بیشتر با هم پیوند داشت و شبیه به هم بودند چراکه از یک سو به میدان آوردن جوانان در راس این فتنه انگیزی و اغتشاشات بود و از سوی دیگر جنگ شناختی ضمن اینکه تزریق و پمپاژ دروغ، شعار نویسی و پلیس و بسیجی کشی به خاطر سلب امنیت نیز نقاط مشترک دیگری بود که با حضور مردم به خوبی خنثی شد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد ارتحال آیت الله مصباح یزدی و شهادت سردار اسلام و انقلاب، شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: این دو شخصیت جریان سازان و افسران ارشد نظام اسلامی، یکی در جنگ نرم و دیگری در جنگ سخت بودند.

وی تاکید کرد: امیدواریم ابعاد شخصیتی این دو بزرگوار تببین، فرهنگ سازی و به ویژه برای جوانان به شکلی جذاب و جامع معرفی شود.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقادات شدید مراجع اعظام تقلید پیرامون وضعیت اقتصادی بیان کرد: حفظ نظام و انقلاب با حفظ ارزش ها و حل مشکلات مردم میسر است و دولت در این زمینه باید به شکل جدی‌تر و منسجم ورود پیدا کند.

وی تصریح کرد: اصل موضوع نیز همین مردم مومن و متدین هستند بنابراین لازم است عنایت بیشتری به موضوعات مردم در همه بخش ها صورت گیرد.

مدرسی همچنین با قدردانی از رئیس جمهور به خاطر تعویض بعضی از مهره های اقتصادی عنوان کرد: در عین حال تا سیاست های کلان اقتصادی اصلاح نشود و چهره های متعهد و متخصص و مجرب اقتصادی در این جریان وارد نشوند، اصلاح و تغییر جدی را شاهد نخواهیم بود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: مردم از گرانی گوشت و اقلام معیشتی، وسیله نقلیه و امثال اینها گله‌مند هستند و راه چاره ای نیاز است و این وضعیت نیاز به رسیدگی و حل مسئله آن هم با فوریت و اولویت دارد.