نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: دشمن برای دامن‌زدن زدن به مشکلات اقتصادی ایران سرمایه‌گذاری کرده است. (۱۴۰۱/۱۲/۵)

آیت الله مدرسی: دشمن برای دامن‌زدن زدن به مشکلات اقتصادی ایران سرمایه‌گذاری کرده است. (۱۴۰۱/۱۲/۵)


آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه آیات و روایات متعدد و ارزشمندی درباره فرهنگ پاسداری در اسلام وجود دارد، اظهار داشت: از جمله آثار و برکات پاسداری و سپاه؛ نعمت امنیت در عرصه های مختلف، پیشبرد اهداف فرهنگی و محرومیت زدایی است.

وی افزود: سپاه و جایگاه پاسداری در حقیقت سخن از نهاد و مجموعه ای است که هم جسم انقلاب را محافظت کرد و هم جان انقلاب را که در این عرصه جسم انقلاب را با جنگ سخت و جان انقلاب را با جنگ نرم محافظت کرد.

مدرسی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی به برکت نیروهای مومن پیشتاز است و اراده دشمن را تحت الشعاع قرار داده است که هدف دشمن تعطیل کردن بازار، مدارس، نظام درمان، حمل و نقل و معطل گذاشتن تولید، تعطیلی صادرات و واردات است.

وی بیان کرد: امروز این اراده دشمن تضعیف شده و فعالیت ها از جمله مدارس و دانشگاه ها به قوت و بر جای خود برقرار است.

مدرسی عنوان کرد: در فضای حاضر همه دنیا می دانند نظام اسلامی با هر که همراه باشد ماندنی است و آمریکایی ها با هر که همراه شوند، رفتنی است همچنانکه دیدیم جریان داعش را و جریان بشار اسد را، دیدیدم جریان اسراییل را که پرچمی با دو خط آبی دارند، نیل تا فرات اما در حال حاضر مجبور شدند خود را در میان دیوارهای آهنین محصور کنند تا در امان باشند و حتی در مجموعه خودشان هم امنیت ندارند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: دشمن یکی یکی میدان ها را خالی کرده و رفته، فقط سرمایه او پسمانده های کثیفی هستند که دارند تمام توانشان را جمع می کنند برای گرد هم آمدن و ایجاد کنفرانسی که در حال حاضر با یکدیگر دعوا دارند و هر کجا که کم می آورند می گویند ایران دخالت کرده است مثل جنگ اوکراین، فلسطین، یمن، سوریه اما ما افتخارمان این است که کشورمان ایران قوی است نه اینکه فقط قدرت داشته باشیم بلکه اراده اعمال قدرت نیز داریم.

مدرسی یادآور شد: تحریم هم امروز به شکل دیگری است، امروز هم تحریم هستیم اما زمانی به شکلی بود که نباید چیزی می خریدیم، امروز تحریم هستیم که چیزی نفروشیم، زمانی تحریم بودیم که چیزی نداشته باشیم و حالا تحریم هستیم که چیزی تولید نکنیم.

وی افزود: در حال حاضر مشکل اقتصادی داریم و تمام تلاش دشمن روی پول ما سرمایه گذاری کرده که بخشی از آن خارجی و بخش دیگر مربوط به مدیریت داخلی است که امید داریم با برنامه ریزی و اقدام اثربخش بازارها به ثبات برسد.