آیت الله مدرسی:دولت برای شبکه ملی ضرب الاجل زمانی معین کند/لزوم تغییر سوء مدیریت ها به مدیریت های جهادی

آیت الله مدرسی:دولت برای شبکه ملی ضرب الاجل زمانی معین کند/لزوم تغییر سوء مدیریت ها به مدیریت های جهادی


آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور وزیر ارتباطات در یزد اظهار کردند: حضور مسئولین در بین مردم بسیار ارزشمند است و اگر قرار باشد این نظام مردمی باشد و دولت هم برگرفته از خود مردم باشد مسئولان باید پیوسته در بین مردم باشند .
وی افزود: حضور مسئولان در بین مردم باید صمیمی باشد و مسئولان توجه بیشتری به مناطق محروم جامعه داشته باشند کهوزیر ارتباطات از این جهت ویژگی خاصی برخوردار است.
آیت الله مدرسی با بیان اینکه مسئولان وزرات ارتباطات با توجه به شرایط کشور باید در صدد ایجاد شبکه ملی در کشور با استفاده از توانمندی جوانان باشند تصریح کرد: مردم تا کی باید در فضای سایبری خود را در اختیار دیگران قرار دهند،  و بیگانگان به گونه ای با ما رفتار کنند که هرگاه خواستند مطلبی را نشر کنند ارائه بدهند و هرانچه را که نخواسته باشند نشر داده شود جلوی ان را بگیرند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزودند: این مسئله به قدری مهم است که مسئولان وزارت ارتباطات باید برای رسیدن به ان طرح ضرب الاجل زمان تعیین کنند ولو محدود  باشد.
وی با تاکید بر تقویت دولت الکترونیک اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که مردم با ان روبرو هستند دیوان سالاری و بروکراسی در ادارات است و یک فرد برای یک کار بی ارزش باید ماه ها دوندگی کند تا شاید به نتیجه برسد و اگر یک کارمند در این زنجیره بروگراسی ضعیف عمل کند این زنجیزه از هم گسسته می شود.

ایت الله مدرسی ابراز کردند : برخی مسئولان با استدلال به اینکه اگر دولت الکترونیک شود عده ای بیکار می شود مخالف دولت الکترونیک هستند اما صرف بر این است که عده ای حقوق هم بگیرند اما در خانه هایشان بشینند و کار شکنی هم انجام نشود.

ایشان ادامه دادند: در ادارات دولتی تنها 30 درصد کارمندان کار می کنند و مابقی یا کار نمی کنند یا مانع کار دیگران می شوند و اینجا دستگاه های نظارتی و بارزسی هم باید ورود پیدا کنند و به درد دل مردم رسیدگی کنند.

آیت الله مدرسی گفتند: متاسفانه دستگاه های نظارتی قوی وجود دارد اما کارایی ندارند، دستگاه های بازرسی توانمندی داریم اما باید توانمندی خود را افزایش دهند تا با کسانی که مانع اجرای عدالت و قوانین هستند برخورد شود.
امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: مردم اگرجایی ببیند که کاری از دست دولت برنمی آید سازش می کنند مگر در 8 سال دفاع مقدس همین مردم نبودند که صبورانه صف های طولانی بنزین و مایحتاج زندگیشان را تحمل می کردند اما وقتی امروزه اعتراضی بلند می شود یعنی مردم می فهمند که مشکلات ازضعف و سوء مدیریت است.
وی با اشاره به حضور پررنگ تر از گذشته مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم در 22 بهمن امسال هم مانند گذشته هر چه پررنگ تر حضور پیدا می کنند اما این حضور به معنای آن نیست که مطالبات ندارند و از بی عدالتی راضی هستندبلکه سوء مدیریت ها  باید برطرف شود و مدیریت های به سمت مدیریت جهادی برود نه حزبی و گروهی.
آیت الله مدرسی با تاکید بر اینکه مدیریت حزبی و سیاسی بازی های دربسته کار دستی نیست عنوان کرد: سازمان بازرسی کشور باید همه موانع اداری را اعم از بروکراسی ها، دیوان سالاری ها، تبعیض ها و کم کاری ها را حل  و فصل کند و می دانیم این توانمندی در سازمان های بازرسی و نطارتی ما وجود دارد.