نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: دولت برنامه‌های جدی در حوزه‌های اقتصادی دارد. ۱۴۰۰/۱۰/۲۴

آیت الله مدرسی: دولت برنامه‌های جدی در حوزه‌های اقتصادی دارد. ۱۴۰۰/۱۰/۲۴آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد که در دهنو اقامه شد اظهار داشت: بنی اسرائیل که هم در زمان حضرت موسی و هم قبل از آن سختی کشیده بودند، برای حضرت موسی بیان می‌کنند که ای موسی تو قبل از آنکه بیایی ما در سختی بودیم و حال هم که آمده‌ای در سختی هستیم، پس چه تفاوتی بین حکومت تو و حکومت قبل از تو وجود دارد.

وی تصریح کرد: حضرت موسی در پاسخ به آنها بیان کردند که نگران نباشید امیدواریم که انشاالله خداوند متعان دشمنانتان را سرنگون و عذاب کند و شما را جانشین آنها قرار دهد، اما مهم این است که شما چگونه عمل می‌کنید.

مدرسی یزدی گفت: این آیه ترسیم خوبی نیز از وضعیت حال ما است، ما قبل از انقلاب سختی‌هایی را از سوی مستکبرین متحمل می‌شدیم که  شرایط خیلی سخت هم بوده است، به طور نمونه در جنگ جهانی اول جمعیت ایران 20 میلیون نفر بود که با قحطی ساختگی انگلیس‌ها جمعیت به 12 میلیون نفر رسید.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: یعنی در حقیقت 8 میلیون نفر به طور مستقیم و غیر مستیقم در پرتو قحطی ساختگی انگلیسی‌ها در ایران جان باختند؛ کشور ما این چنین سختی‌هایی را متحمل شده است؛ قبل از انقلاب سند بردگی ما را با جریان کاپیتولاسیون امضا کردند و تاریخ اسلامی و هویت ما را تغییر دادند و با انجام جشن‌های 2500 ساله ختم ارزش‌های اسلامی و انسانی را اعلام کردند.

وی تصریح کرد: بعد ازانقلاب هم مردم کشور ما سختی‌هایی را تحمل کردند اما مهم این است که سختی‌های پیش از انقلاب همراه با ذلت بود و این سختی‌ها همراه با عزت و استقلال است.

 

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه خاطرنشان کرد: مشکلات طبیعی را هم باید با گذشت زمان، تلاش و درایت حل کنیم و در این مسیر مهم این است که  نسبت به نظام اسلامی چه نگاهی داشته باشیم و چه جایگاهی را برای ارزش‌های آن قائل  شویم.

مدرسی یزدی در بخش دیگری از خطبه خود در ارتباط با سخنرانی تصویری رهبر انقلاب در 19 دی ماه با مردم قم موضوع نیازمند توجه دیگری است گفت: در این سخنرانی چند محور مهم وجود داشت، یکی غیرت دینی، دیگری دشمنی با جنگ نرم و نکته سوم وحدت در جامعه بود.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در رابطه با غیرت دینی بیان فرمودند که عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف غیرت دینی مردم بوده و یکی از نکاتی هم که مطرح شد توجه به بینات انقلاب مثل حاکمیت و استقلال دین، تسلیم نشدن در برابر مستکبران، مبارزه با فساد و بی‌عدالتی بود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به مسائل و مشکلات اقتصادی خاطرنشان کرد: در زمینه فشارهای تحریمی و مشکلات آن هم واقعا دولت دارد تلاش و کار می‌کند و دو برنامه اساسی دارد که یکی خنثی‌سازی و دیگری رفع تحریم‌ها است.

وی افزود: رفع تحریم‌ها هم در پرتو مذاکره البته مذاکره مطلوب و عاقلانه در حال پیگیری است اما مسئله سوم که کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم است همچنان مردم را نگران کرده است و نتوانسته‌اند بهبود این مسئله را برای خودشان لمس شده ببینند.

مدرسی یزدی ادامه داد: باید در این زمینه نهادهای دولتی تلاش بیشتری را به کار گیرند، دستگاه‌های نظارتی هم با دقت بیشتر وارد شوند چرا که نگرانی مردم حل نشده و درجریان گوشت قرمز که نزدیک 20 هزارتومان در طول هفته گذشته گران شده است این نگرانی وجود دارد.