نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: دولت گرانی ها را کنترل کند / خانواده ها ازدواج جوانان را آسان بگیرند (نماز جمعه 1402/02/29)

آیت الله مدرسی: دولت گرانی ها را کنترل کند / خانواده ها ازدواج جوانان را آسان بگیرند (نماز جمعه 1402/02/29)آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه یکی از راه‌های تکثیر جمعیت، ازدواج آسان است، اظهار د اشت: ازدواجی آسان است که پیامبر اسلام برای ما تبیین کرده اند و الگوسازی از آن باید اولویت قرار داده شود.

وی عنوان کرد: بزرگان فامیل و اهل محل باید از طلاق هایی که به این گستردگی وجود دارد، جلوگیری کنند و در این زمینه با همفکری، مشورت و حمایت به دوام زندگی‌ها کمک کرده و در این عرصه موثر واقع شوند.

مدرسی ادامه داد: دولت نیز باید گرانی‌ها را کنترل کرده و در مهار تورم تمام ظرفیت ها را به کار گیرد و قوانین حاکم بر جریانات و اختلافات خانوادگی را اصلاح کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: وقتی مرد و زنی ازدواج می کنند و به مشکلی برمی‌خورند، زن مهریه را به اجرا می گذارد و تمام دارایی مرد حتی کارت خرید او مسدود می شود و فرد دیگر قدرت خرید یک نان را هم ندارد.

مدرسی اظهار داشت: دادگاه هم ممکن است در این زمینه همراهی کند اما این قبیل موضوعات واقعاً مضر است و باید فرآیند این موضوعات با نگاه به همه جوانب انجام شود و تغییر کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به ولادت کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (س) بیان کرد: انسان ذاتآ الگوپذیر است؛ گاهی الگوپذیری جاهلانه است، گاهی در مرحله هوا و هواپرستی است و گاهی نیز در مرحله عقل و منطق و اندیشه است اما باید ببینیم که الگوبرداری ما در چه سطحی است.

وی با بیان اینکه عده ای دوست دارند از غرب الگو بگیرند، اشاعه فحشا کنند و الگوهای نامناسب غربی را ترویج کنند، اگر واقعاً شیوه و روش آنها اینگونه باشد و عناد در مقابل الگوهای صحیح اسلامی داشته باشند، باید در مقابل آنها مراقبت صورت گیرد و به طور جدی کنترل شوند.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقاتی که دو روز پیش در ورودی استانداری یزد رخ داد، افزود: نحوه برخورد مقام حراست استانداری قابل تقدیر است اما متاسفیم فردی که موفقیتی در عرصه مدیریتی و اجتماعی موفق نداشته حالا در صدد ارتباط با رسانه های بیگانه برآمده و الگوی غربی ارائه می دهد.

وی همچنین سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر را نیز گرامی داشت و گفت: سوم خرداد روز مقاومت است و ما نیز در برابر دشمن دو راه مقاومت و تسلیم را داریم که بالتبع، هزینه مقاومت بالاتر است.