نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: زمانی برای تعلل در رفع مشکلات معیشتی مردم وجود ندارد. (مصاحبه ۹۹/۰۴/۲۹)

آیت الله مدرسی: زمانی برای تعلل در رفع مشکلات معیشتی مردم وجود ندارد. (مصاحبه ۹۹/۰۴/۲۹)


گروه استان‌ها- نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد با بیان اینکه بسیاری از گرانی‌های بازار بی‌منطق است، گفت: زمانی برای تعلل در رفع مشکلات معیشتی مردم وجود ندارد.

آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشتند: شرایط و مشکلات امروز فضایی را رقم زده که مردم با گرانی‌های لجام‌گسیخته، فشار اقتصادی برای تامین مایحتاج عمومی و مشکلاتی از جمله دغدغه مسکن و اجاره بها روبه رو شده‌اند و به ویژه خانواده‌های کم درآمد و دهک‌های پایین جامعه شرایط نامناسب‌تری را تجربه می‌کنند.

ایشان با بیان اینکه این امر دیگر نباید در سایه گذر زمان و بی‌مسئولیتی برخی که مدام به دنبال  بهانه‌تراشی هستند مورد غفلت واقع شود، گفت: خوشبختانه روحیه خیری و همدلی مردم در مشکلات برآمده از ویروس کرونا بار دیگر شکوهی از خیرمندی، توجه به رضایت الهی و همدلی را در گره گشایی و کمک به هم نوع  به نمایش گذاشت.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کردند: این نهضت مردمی هم چنان ادامه دارد اما این همبستگی مردمی چیزی از وظایف مسئولان کم نمی‌کند بلکه باید نسبت به همت والای مردم قدردان بوده و اقداماتی مضاعف با روحیه‌ای جهادی  در مسیر حل مشکلات به کار گرفته شود.

آیت الله مدرسی تصریح کردند: در دیدار تصویری و سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ایشان مشکلاتی که کشور با آن روبه‌روست را بیان و به موضوعاتی از قبیل تورم، کاهش ارزش پول ملی، مسائل معیشتی و دغدغه‌های مردمی اشاره فرمودند و یکی از مشکلات را  گرانی‌های بی‌منطق مطرح کردند.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد ادامه دادند: لازم است دولت‌مردان، مسئولین و صاحبان اندیشه در هر رده و جایگاهی این جمله را تحلیل و ریشه‌های آن را برای اقدام عاجل  بررسی کنند؛ اینکه گرانی‌های بی‌منطق به چه معناست، یعنی گرانی‌هایی که می‌شود جلوی آن‌ها را گرفت و یا می‌توانستیم بگیریم و نگرفتیم.