نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: زیست عفیفانه باید در جامعه رواج پیدا کند(۱۴۰۲/۱/۱۸)

آیت الله مدرسی: زیست عفیفانه باید در جامعه رواج پیدا کند(۱۴۰۲/۱/۱۸)


آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه اولین فلسفه تشکیل نظام اسلامی، گسترش فرهنگ دینی است، اظهار داشت: این گسترش فرهنگ دینی نیاز به ابزار دارد و اگر حکومت اسلامی نباشد نمی‌توانیم فرهنگ دینی را گسترش دهیم.
 
وی، دومین هدف تشکیل حکومت دینی را عمران و آبادانی عادلانه و به تعبیر امروز، پیشرفت در جامعه اسلامی در عرصه های مختلف ذکر کرد و افزود: سومین هدف امنیت آفرینی در جامعه برای همه اقشار و هدف دیگر، اجرای حدود الهی در برابر افرادی است که در برابر این امور قد علم می کنند.
 
مدرسی عنوان کرد: طبیعی است که در هر جامعه ای عده ای ممکن است با فرهنگ دینی، ارکان دین خدا و با پیشرفت کشور مخالفت داشته باشند که در این شرایط حکومت اسلامی وظیفه دارد در مقابل اینها قد علم کند اما این در مرحله آخر است.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد بیان کرد: امروز برای دفاع از ارزش های اسلامی همه باید اقدام کنیم و هیچکس نباید خودش را بدون مسئولیت ببیند.
 
حرکت‌های خودجوش در حوزه عفاف و حجاب باید در راستای امنیت و سلامت جامعه باشد
 
مدرسی از حرکات خودجوش نسبت به دفاع از ارزش های اسلامی تقدیر کرد و گفت: امروز حرکت‌های خودجوشی که برای دفاع و تبیین ارزش های اسلامی در جامعه ما شکل می گیرد، بسیار است که این حرکات قابل تقدیر است اما این حرکت‌ها باید در راستای سلامت و امنیت اجتماع و با توجه به ضرورت زمان، برای توسعه زیست عفیفانه در جامعه باشد.
 
وی با تاکید بر اینکه زیست عفیفانه باید در جامعه رواج پیدا کند، اظهار داشت: امروز احساس می‌کنیم سلامت اجتماعی در معرض خطر است چون زیست عفیفانه مورد تهاجم قرار گرفته است.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: در زمینه زیست عفیفانه باید مواجهه ای عمیق، جامع، عاقلانه، هنرمندانه، عالمانه و کارشناسانه داشته باشیم و از روش‌های اثرگذار در این زمینه استفاده کنیم.
 
مدرسی یادآور شد: این مواجهه در عین حال باید جهادی باشد و توده مردم همه و همه در این زمینه احساس مسئولیت کنند.
 
برخی حرکت‌های جهادی بدون هماهنگی با مسئولان منجر به خودزنی می‌شود
 
وی تصریح کرد: زیست عفیفانه به روش‌های مؤثر و مفید جهادی نیاز دارد پس همه باید در این زمینه ایفای نقش کنیم و توجه داشته باشیم که بدون هماهنگی با مسئولان مرتبط نیز امکان انجام چنین حرکت‌های جهادی نیست و گاهی خودزنی می‌شود.
 
مدرسی همچنین بر وحدت آفرینی این مواجهه نیز تاکید کرد و گفت: اگر قرار باشد حرکت‌های جهادی عفیفانه ما برای مبارزه با بی حجابی وحدت شکن باشد، این مدنظر مقام معظم رهبری نیست زیرا امروز دشمن می خواهد نیروهای انقلاب را در مقابل هم قرار دهد.
 
وی تصریح کرد: نیروهای انقلاب توجه داشته باشند که نباید در مقابل یکدیگر صف آرایی کنیم زیرا این خواست دشمن است و می خواهد بین نیروهای انقلاب تفرقه ایجاد کند.