نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی:سریع ترین سیر نزولی جمعیت متعلق به ایران است./ دولت کریمانه عمل کند. (مصاحبه ۹۹/۰۵/۱۱)

آیت الله مدرسی:سریع ترین سیر نزولی جمعیت متعلق به ایران است./ دولت کریمانه عمل کند. (مصاحبه ۹۹/۰۵/۱۱)


آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در بخش دوم گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، به موضوع فرزندآوری در ایران پرداخت و اظهار داشت: در بعضی از کشورها  پس از زاد و ولد چهارم اگر پدر و مادری مشغول به کار باشند حقوق  آن ها دوبرابر می شود اما متأسفانه ما هنوز نتوانسته ایم برای فرزند چهارم به صورت رسمی و در عمل«بیمه» را در نظر بگیریم.

تعجب دنیا از سیر نزولی جمعیت در ایران

ایشان ابراز کردند: در بین کشورهای دنیا سریع ترین سیر نزولی جمعیت متعلق به ایران است و در زمینه آمارفرزند آوری یعنی سه و نه دهمی که ما در سال ۶۰ بوده ایم در طول ۳۰ سال به به زیر یک رسیده است.

نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد بیان کردند: مجامع دنیا نیز تعجب می کنند که اصلا چگونه ایران توانسته در طول ۳۰ سال با توجه به اعتقادات مذهبی که وجود داشته است این مقدار سیر نزولی را آن هم  با این سرعت طی کند.

هزینه های سرسام آور زندگی مانعی بر سر راه افزایش جمعیت

آیت الله مدرسی تصریح کردند: بعضی از این اتفاقات به خاطر هزینه های سرسام آور تأمین مسکن، درمان، آموزش و سبک زندگی است و این سبک زندگی سعادت آفرین نیست و هم در مسیر بهره وری از عمر قرار ندارد.

دولت به فریاد جامعه برسد

ایشان، تجدید نظر در سبک زندگی امروزی را خواستار شد و افزود: هزینه های زندگی را می توان در ابتدا با مهریه های کم و جهیزیه های متعارف ارزان قیمت مدیریت کرد. همچنین دولت هم باید به فریاد جامعه برسد و به صورت کریمانه نه فقیرانه، در این جریان سرمایه گذاری کند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد خاطر نشان کردند: ما یک درصد جمعیت دنیا را داریم، اما کارشناسان معتقدند نزدیک به ده درصد بین هفت تا هشت درصد منابع طبیعی مورد نیاز اسنان در کشور ما وجود دارد.

معیشت کمیته امدادی مردم!!/ دولت کریمانه عمل کند

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان این که یکی از روش های مدیریت «برنامه ریزی برای استفاده و سرشار بودن مردم از منابع طبیعی» است، تأکید کرد: با وجود این منابع عظیم طبیعی، دولت نباید غیر کریمانه با مردم برخورد کند، بلکه اداره معیشت مردم با یارانه و کمیته امداد و بهزیستی یک مدیریت فقیرانه و غیرکریمانه است.