نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: شناخت نفاق و منافق یکی از ضروری‌ترین کارهای امروز است.(۱۴۰۱/۱۰/۱۶)

آیت الله مدرسی: شناخت نفاق و منافق یکی از ضروری‌ترین کارهای امروز است.(۱۴۰۱/۱۰/۱۶)آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بخش مرکزی یزد اظهار داشت:اگر فرد یا جماعتی بخواهند با فرهنگ بیگانه مبارزه کنند باید در این زمینه از همان مسیری که آن‌ها وارد می‌شوند، آگاه باشد و همه جوانب کار و راه‌های مقابله را بشناسد ضمن اینکه مردم، جوانان، خانواده‌ها و دست اندرکاران فرهنگی نیز باید در این زمینه کار و مراقبت کنند و دولت هم به رسالت خود به درستی عمل کند که البته این اقدامات نیازمند صرف هزینه و حمایت است.

وی یادآور شد: امروز همه مراجع فتوا می‌دهند که اگر قرار باشد با پوشیدن و استفاده کردن از ابزاری شباهت به فرهنگ غرب پیدا کنیم و ترویج فرهنگ غربی شود، جایز نیست.

مدرسی افزود: شکی نیست که به هر حال انسان‌ها از لحاظ فکری، منش، سبک زندگی و سلیقه با هم متفاوتند، اما همه باید صبر و مقاومت داشته باشند و، زیرا ریشه غضب تکبر، منیت، حب نفس، آلودگی دل است.

امروز یکی از ضروری‌ترین کارها، شناخت نفاق و منافق همچنین شناخت و آگاهی نسبت به راهکار‌های منافقین برای از میدان خارج کردن انسان‌های شایسته و سالم است که این موضوع دارای اهمیت بسیار است.

وی با بیان اینکه از قدیم معروف بوده که بهترین روش برای درمان، ابتدا شناخت بیماری است، زیرا شناخت بیماری نیمی از درمان محسوب می‌شود، افزود: امروز هم اگر بخواهیم نسبت به وضعیت موجود شناخت پیدا کنیم، باید درد خود را بشناسیم و درد امروز، نفاقی است که گاهی آن را تشخیص نمی‌دهیم.

مدرسی ادامه داد: امروز بدترین روش‌های منافقانه در فضای مجازی و زمینه‌ای است که در دسترس همه ما به ویژه جوانان قرار دارد و متخصصان در این زمینه بر این باورند که کلیپ چهار تا پنج دقیقه ای، معادل مطالعه یک کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای اثر اقناع سازی دارد و در طول سه سال اخیر هر جوان، حدود ۴ هزار کلیپ صوتی و تصویری را دیده یعنی معادل ۸۰۰ هزار صفحه کتاب که شاید هیچ دانشمند و فرهیخته‌ای موفق به مطالعه آن نشده باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به محتوای این کلیپ‌ها و نقش و اثر آن در جوانان بیان کرد: این کلیپ‌ها به طور عمده در جوانان نا امیدی ایجاد می‌کند و با گل و بلبل نشان دادن و در باغ سبز نشان دادن غرب، یأس پراکنی می‌کند و آن‌ها را از توحید و معنویت راستین دور می‌کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین، همسر وفادار امیر المومنین (ع) و مادر چهار شهید کربلا، همچنین روز تکریم همسران و مادران شهدا اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی، الگوبرداری از انقلاب و عاشورای امام حسین (ع) است و این امر در عرصه‌های مختلف نمود دارد و یکی از این الگو برداری‌ها، الگوبرداری مادران و همسران شهدا نسبت به مادران و همسران شهدای کربلا است که باعث ظهور هویت حقیقی زن در دوران معاصر می‌شود.

وی تاکید کرد: این مادران و همسران در ابعاد گوناگونی الگو گرفته اند که کنترل احساسات مادرانه و عواطف زنانه و تبدیل ان به احساس مسئولیت از مهمترین الگوگیری‌ها از زنان کربلاست همچنانکه مادرانی بودند که به فرزندشان می‌گفتند که از جبهه مرخصی نیایید، زیرا آنجا بیشتر با شما کار دارند و نیازاست که حضور داشته باشید و هر زمان دلتنگ شدیم ما به دیدار شما می‌آییم و در دوران جنگ مادران زیادی به اهواز می‌رفتند تا فرزندان خود را ببینند.

وی افزود: دومین الگوگیری مادران و همسران شهدا، فداکاری و رضایتمندی در قبال شهادت همسر و فرزند بود و در مسیر این جریان به ساخت بنا‌های خیری روی آوردند.

مدرسی بیان کرد: جنبه دیگر الگوگیری، صبر و شکیبایی در برابر مصیبت هاست که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، صبر زنان در دوران دفاع مقدس حل کننده بسیاری از مشکلات بود و اگر این صبر، مقاومت و شکیبایی نبود، امروز این عزت ملی را نداشتیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور در ۲۲ دی ماه به یزد اظهار داشت: این سفر دو روزه خواهد بود و با همه مشکلاتی که سر راه دولت وجود دارد که یکی از آن‌ها بدهکاری‌های فراوان و چک‌های سفید و مصرف شده‌ای است که توسط دولت قبل انجام شده، اما در عین حال در عرصه‌های مختلف قدم‌های مثبتی را برداشته است.