نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: لزوم ساماندهی و رسیدگی جدی و فوری به وضعیت ناوگان حمل ونقل ریلی (نماز جمعه ۱۴۰۱/۳/۲۰)

آیت الله مدرسی: لزوم ساماندهی و رسیدگی جدی و فوری به وضعیت ناوگان حمل ونقل ریلی (نماز جمعه ۱۴۰۱/۳/۲۰)


آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی، در خطبه های نماز جمعه بخش مرکزی یزد، با تسلیت جانباختم تعدادی از زائران امام هشتم(ع) در حادثه تاسف بار خروج قطار مشهد به یزد از ریل، اظهار کرد: خواهان ساماندهی، بهسازی و  رسیدگی جدی و فوری به وضعیت ناوگان حمل و نقل ریلی هستیم و ممکن است درصدی از این جریانات  خطای انسانی باشد اما خوب مدیریت بخشی از آن هم به تقویت ناوگان ریلی و حل مشکلات این حوزه  نیاز دارد.

وی از تلاش‌های بی‌وقفه مسئولین عالی استان در یزد و مسئولان مرتبط دیگر در کشور به ویژه نیروهای تلاشگر هلال احمر و اورژانس نیز در ارائه خدمات به حادثه دیدگان قطار نیز قدردانی کرد و افزود: در روایتی امام جواد (ع) فرمودند: اگر کسی پدرم را زیارت کند و مختصر آزاری ببیند خدای متعال این وعده را داده است که جسم و جسد او را از آتش جهنم در امان نگه دارد. و خوب این دیگر سخت ترین مصیبت بود که بر هم استانی‌های عزیز ما عارض شد و انشاالله از دست رفتگان این حادثه تلخ مشمول رحمت خاصه الهی باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به  اهمیت سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در جمع عزادارن چهاردهم خرداد ماه که نکات و فرامین ارزشمندی به همراه داشت، گفت:  اهم این نکات عبارت است از قیام در راه خدا، حضور دائمی و ایستادگی  امام برای تحقق انقلاب اسلامی، ایجاد میدان برای قیام برای خدا نسبت به همه اقشار جامعه خواص و عوام، اعتماد تام و تمام امام به مردم و مستقل نگه داشتن انقلاب اسلامی به معنای نه شرقی نه غربی و هم چنین  توصیه‌های هفت گانه‌ای نیز مقام معظم رهبری بیان فرمودند که آن توصیه های هفت گانه را  باید مورد توجه و بازخوانی برای فعالیت های پیش روی کشور قرار داد.

آیت الله مدرسی یزدی با بیان این‌که از فردا هفته صنایع دستی شروع می‌شود و با توجه به این‌که یزد یکی از قطب‌های صنایع دستی است، تصریح کرد: این موضوع را باید مورد توجه قرار گیرد و ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و یزد شناسی باید مد نظر دست‌اندرکاران قرار گیرد.

وی هفته حج را از دیگر رویدادهای حائز اهمیت پیش رو دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که باید منافع اسلام در حج دیده شود و نباید منافع یک دولت به تنهایی در نظر گرفته شود و اینکه هزینه های حج را بر اساس منافع شخصی بالا ببرند اصلا کار درستی نیست  و بسیاری از کشورها نسبت به این موضوعات و حرکت های اخیر عربستان در این زمینه اعتراض دارند.

امام جمعه بخش مرکزی تصریح کرد: جریان مثلت شوم صهیونیستی، غربی و سازمان ملل موضوع دیگر لازم به تاکید است و متاسفانه در این زمینه و برای فشار آوردن بر ایران اسلامی هم چنان دارند فعالیت می‌کنند و تقدیر و تشکر می‌کنیم از ایستادگی مسئولان هم در رابطه با دزدی دریایی و هم جریانات انرژی هسته ای و به هر حال این حق ملت ماست و باید در برابر دشمنی ها تمام قد مقاومت کرد.