نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: محوریت شورا شهر، کار مردم باشد. (۱۴۰۱/۶/۱۳)

آیت الله مدرسی: محوریت شورا شهر، کار مردم باشد. (۱۴۰۱/۶/۱۳)


آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد گفت: شورای ششم یکی از سرآمد ترین شورا های دو دهه اخیر است که تاکنون نمره بسیار خوب و قابل قبولی کسب کرده است.

وی ادامه داد: محوریت شورا باید خدمت به مردم و با خلوص نیت باشد و نباید فراموش کرد که در طبیعت شورا اختلاف نظر وجود دارد، اما کسی که نظام و محور نظام اسلامی را قبول دارد اما نظرش متفاوت است را نباید از حکومت دور کرد. بنده منظورم به شخص خاص و جریان خاصی نیست اما طبیعت شورا به این شکل است که اختلاف نظر وجود داشته باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید ما بعضی‌ها را برای بعضی محل آزمایش قرار دادیم تا ببینیم آیا آنها قدرت صبر و تحمل دارند یا خیر و اگر ما تشخیص دادیم یک فردی نظام اسلامی را قبول دارد و محور نظام اسلامی را هم به عنوان رهبری من الله قبول دارد نباید از آن فرد تبری بجوئیم و نباید نظر به خروج از حاکمیتش را بدهیم

وی ادامه داد: امام صادق (ع) می‌فرماید مومنین و متدینین و کسانی که حول محور ولایت قدم برمیدارید نباید به این شکل باشد که اگر کسی پله اول ایستاد پله دوم را نفی بکند و یا اگر کسی پله دوم ایستاد پله سوم را نفی بکند. امام در اینجا هم بیان می‌کنند که دستتان در دست هم باشد یکی باشید، مهربان باشید و اینکه فردی اعلام کند که من یک حقایقی قبول دارم که دیگری قبول ندارد پس بنابراین او از زمره ارزشمندان انقلاب نیست قابل قبول نیست.

مدرسی با اشاره به اینکه محوریت در شورا باید کار مردم باشد به قصد قربت و انشاالله خلوص نیت کارها انجام شود، گفت: ما این شورا را به عنوان سرآمدترین شوراهای شهرمان در دو دهه اخیر میدانیم و خوشحالیم به وجود ارزشمندان انقلاب در شورای اسلامی شهر یزد و به لطف خدا، نمره بسیار خوبی را هم  این شورا تا به حال داشته و امیدواریم با جدیت شهردار، معاونین و شهرداران مناطق، بیش از پیش این شورا بدرخشد.