نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: مردمان دارالعباده نخواهند گذاشت بعضی فضای معنوی و فرهنگی (98/08/05) استان را منحرف کنند

آیت الله مدرسی: مردمان دارالعباده نخواهند گذاشت بعضی فضای معنوی و فرهنگی (98/08/05) استان را منحرف کنند


به گزارش خبرنگار یزدرسا، امام جمعه بخش مرکزی یزد در جمع هیئت های عزاداری نیروهای مسلح استان یزد، با تسلیت سالروز شهادت نبی اکرم اسلام(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع)، به تشریح سیره نبوی و دغدغه ها و نگرانی های پیامبر برای امت اسلام پرداخت و گفت: همه تلاش و هم و غم پیامبر جلوگیری از دوگانگی و دوقطبی سازی جامعه اسلامی و اتحاد امت اسلام بود.

آیت الله مدرسی افزودند: یکی از مهمترین دغدغه ها  و نگرانی های پیامبر گرامی اسلامی انحراف و ضلالت کسانی بود که بعد از هدایت از مسیر خارج می شدند و به دنبال ضربه به اسلام بودند، کسانی مانند طلحه و زبیر که اقدامات آن ها ضربه های سنگینی را به پیکره اسلام وارد کرد.

ایشان ادامه دادند: از صدر اسلام تاکنون این جریان یکی از خطرناکترین دشمنان این مکتب بوده است که نمونه آن در انقلاب اسلامی و در طول این 40 سال نیز وجود داشته است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کردند: یکی دیگر از نگرانی های پیامبر گرامی اسلام فتنه و حوادث مبهم بعد از وی بود؛ این نگرانی به خوبی در جریان انقلاب اسلامی ظهور و بروز پیدا کرد به گونه ای در طول 40 سال گذشته انقلاب اسلامی، انواع مختلفی از فتنه، نقشه ها و حیله های علیه اسلام و انقلاب اجرا شد.

معظم له تاکید کردند: اما همه این حوادث و اتفاقات با دستان بزرگ مرد تاریخ، امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب مدیریت و رفع شد.

آیت الله مدرسی گفتند: هر چه انقلاب اسلامی به جلوتر می رود این فتنه ها و مشکلات بیشتر خواهد شد و این ما هستیم که باید از تاریخ عبرت بگیریم و بصیرت خود را افزایش دهیم وگرنه به سادگی نخواهیم توانست این حوادث و اتفاقات را پشت سر بگذاریم.

ایشان تاکید کردند:در گام دوم انقلاب باید این تجربه برای همه مسجل باشد که هر جا پایبندی به رهبری و فرامین ولایت داشته ایم در آن عرصه موفق بودیم و هرجا پشت گوش انداختیم و نقطه ضعف نشان دادیم، ضربه خوردیم.

آیت الله مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت فرهنگی حاکم بر استان اظهار داشتند: متاسفانه برخی در دارالعباده یزد جریاناتی را دنبال می کنند تا فضای معنوی و فرهنگی این استان را منحرف کنند به گونه ای که یکی از مدیران فرهنگی استان در نامه‌ای به معاون خود می نویسد جنابعالی باید در راستای ارتقاء سواد  تحرک بدنی دختران اقدام نمایید.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند :هیچ گاه دارالعباده و مردمان دارالعباده اجازه نخواهند داد سیاست‌های چنین مدیرانی در استان اجرا شود و باید با این اقدامات و این نوع نگاه ها برخورد جدی صورت گیرد.