نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: مردم یزد هنجار شکنی علیه فرهنگشان را برنمی تابند

آیت الله مدرسی: مردم یزد هنجار شکنی علیه فرهنگشان را برنمی تابندآیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا فرمودند: حکومت اسلامی در عین اینکه باید مردم‌دار باشد و نسبت به حل وفصل مشکلات مردم اهتمام داشته باشد، یکی از وظایف اصلی و مهمش نیز حساسیت نسبت به مسائل دینی و اعتقادی است.

ایشان ادامه دادند: در همین راستا وظیفه مهم حکومت اسلامی اجرای احکام دین و جلوگیری از منکرات در سطح جامعه است؛ افزون بر این، مردم نیز باید نسبت به ترویج مسائل منافی دین در جامعه حساس باشند و تذکر بدهند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به تلاش عده‌ای برای ترویج هنجارشکنی‌های اخلاقی و فرهنگی در یزد، افزودند: اخیرا شاهد برخی اقدامات غیرقابل دفاع در حوزه فرهنگی در استان یزد بوده‌ایم که یک نمونه آن به رفتارهای زننده در یک پاساژ مربوط می شود.

معظم له با اشاره به واکنش های مردم و برخی از مسئولین نسبت به این رفتارها اظهار داشتند: خوشبختانه این رفتارها با واکنش مردم مؤمن استان و همچنین مسئولین محترم همراه شد.

ایشان اضافه کرد: همچنین شاهد مواضع قابل تقدیر نماینده محترم ولی فقیه در استان نسبت به این مسئله بودیم که ما نیز از این مواضع بجا تقدیر و حمایت می‌کنیم.