نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: مسئولان برای صفوف نانوایی‌ها در یزد چاره‌اندیشی کنند. (خطبه نماز جمعه۱۴۰۱/۹/۱۱)

آیت الله مدرسی: مسئولان برای صفوف نانوایی‌ها در یزد چاره‌اندیشی کنند. (خطبه نماز جمعه۱۴۰۱/۹/۱۱)


آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش‌ مرکزی یزد که در احمدآباد اقامه شد، با اشاره به در پیش بودن ایام فاطمیه، اظهار داشت: درس‌هایی را که از حضرت زهرا(س) را می‌توانیم سرلوحه زندگی قرار دهیم باید به عنوان یک برنامه در زندگی خود پیاده‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: دفاع از پیامبر به عنوان رسول‌الله و به عنوان کانون محوری خانواده در سن 5 تا 8 سالگی در قالب پرستاری و دفاع از آن حضرت در جاهای مختلف حتی در میدان‌های جنگ یکی از این درس‌های مهم است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: دفاع و حمایت از امامت و رهبری ولایی امیرالمومنین(ع) به شیوه‌های گوناگون و همچنین اعتراض و انتقاد از گروه‌های منحرف زمان خود از دیگر درس‌های مهم آن حضرت برای زندگی ما است.

مدرسی یزدی حجاب و حیا، مراقبت از محیط خانه و خانواده و فرزنداوری را از دیگر درس‌های مهم سیره حضرت زهرا(س) برای جامعه ما دانست و عنوان کرد: که حضرت با وجود سن کم باقیات الصالحاتی برای خودشان جا گذاشتند و آن هم حسنین و زینبین بودند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه 6 تا 9 آذرماه 1322 یادآور یک قطعه تاریخی تلخ برای ایران است گفت: قطعه تاریخی که اوج حقارت و ذلت پهلوی را به ما نشان می‌دهد و بازخوانی این جریان برای فهم عزت و اقتدار ملت ایران در پرتو اسلام و انقلاب لازم و ضروری است.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه خاطرنشان کرد: آن قطعه تاریخی این است که پس از جنگ جهانی دوم دنیا به دو قطب تبدیل شد، متحدین که عبارت بودند عمدتا از آلمان و ایتالیا و ژاپن و متفقین که آمریکا و انگلیس و شوری بودند و روزولت رئیس جمهور آمریکا به همراه چرچیل و استالین کنفراسی را در سفارت شوروی در تهران تشکیل دادند که استقلال و عزت ایران را رد می‌کرد به ویژه اینکه آنها بدون اجازه وارد شدند و با وجود اینکه ایران خود را بی‌طرف اعلام کرده بود، حتی اجازه‌ای از شاه هم نگرفتند.

مدرسی یزدی تصریح کرد: آنها حتی به دیدن شاه هم نرفتند و شاه ایران با پیگیری فراوان توانست چند دقیقه‌ای به دیدار آن ها برود، اما سران متنقین اصلا به شاه اعتنایی نکردند و حتی روزولتف رئیس‌جمهور آمریکا روی میل خود میخکوب شده بود و اصلا تکانی به خودش نداد و چرچیل چند کلمه‌ای با شاه صحبت کرد و آن هم در قالب تحقیر بود.

وی به 16 آذرماه روز دانشجو اشاره کرد و گفت: مرگ بر آمریکا میراث دانشگاهی است که دانشجویانی در دفاع از حقوق خود و اعتراض حق‌طلبانه سردادند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد توجه به مدیریت بازار و انجام اقدامات موثر برای جلوگیری از گرانی کالاها را نیازمند توجه همه جانبه و اقدام از سوی تمام دستگاه‌های مرتبط دانست و تاکید کرد: از دیگر سو لازم استتمهیداتی برای شلوغی نانوایی‌ها و افزایش محل‌های پخت و عرضه نان برای تسهیل ارائه خدمات به مردم شهر یزد با فوریت در دستور کار قرار گیرد