نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: مسئولین استان جلوی گرانی های بی منطق را بگیرند.(خطبه نماز جمعه بخش مرکزی 99/04/27)

آیت الله مدرسی: مسئولین استان جلوی گرانی های بی منطق را بگیرند.(خطبه نماز جمعه بخش مرکزی 99/04/27)مشروح خطبه های نماز جمعه بخش مرکزی یزد به امامت «آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی/ 27 تیرماه-محمدآباد
توصیه و سفارش دارم خود و شما را به رعایت تقوای الهی، تقوایی که می تواند انسان را قدردان نعمت های بی کران قرار دهد، نعمت های الهی که به صورت مجانی، فراوان و به راحتی در اختیار ما قرار گرفته است.اگر از این نعمت ها قدردانی نکنیم یا به گونه ای استفاده کنیم که در راه رضایت خدا نباشد این نعمت ها را از دست خواهیم داد.
بیست و پنجم ماه ذی القعده روز دحو الارض یکی از چهار روز استثنایی طول سال است، هفدهم ربیع الاول، بیست و هفتم رجب، هجدم ذی الحجه و بیست و پنجم ماه ذی القعده از روزهای استثنایی و عملا روز عید هستند.روز دحوالارض روزی است که رحمت عام الهی شامل حال این جهان فانی شده و انسان ها توانستند حق حیات پیدا و از این کره خاکی بهره برداری کنند/.
در این هفته دیدار تصویری مقام معظم رهبری با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی صورت گرفت که مقام معظم رهبری در طی مشکلاتی که برای کشورمان بیان فرمودند از جمله تورم ، کاهش ارزش پول ملی، و یکی از مشکلات را گرانی های بی منطق معرفی کردند.
خواهش ما این است دولتمردان، مسئولین در هر رده و جایگاهی این جمله را تحلیل کنند.گرانی های بی منطق به چه معناست؟ یعنی گرانی هایی که می شود جلوی آن ها را گرفت و می توانستیم بگیریم و نگرفتیم.
امروز بخشی از فشارهایی که عارض بر معیشت مردم است به خاطر همین گرانی های بی منطق است.اعم از اینکه ما در برخی موارد از جمله تولید، تقویت ظرفیت داخلی به جای چشم دوختن به بیرون؛ کارهایی را انجام ندادیم و این ها باعث شده گرانی های بی منطق بر زندگی مردم عارض شود.شرطی کردن اقتصاد و زندگی و آب خوردن مردم به جریان برجام و نگاه خارجی نیز دلیل دیگر گرانی های بی منطق است.
مسئولین استان یزد صبورانه و حکیمانه گرانی های بی منطقی که در استان وجود دارد را شناسایی کنند و جلوآن ها را بگیرند ، استاندار محترم بیان کردند میوه یزد از بسیاری از استان های همجوار گران تر است خوب این بی منطق است که باید مورد رسیدگی قرار دادیکی دو شب قبل با توجه به گرانی های بی منطقی که در باب مسکن و اراضی شهری وجود داشت مسئولین استان برنامه ریزی کردند و ریشه یابی شد و متوجه شدند بعضی جریانات دلال بازی باعث وجود این گرانی ها شده است و به این موضوع رسیدگی شد و امیدواریم نتیجه بخش باشد.اما باید مورد به مورد این گرانی های بی منطق شناسایی و حل شود.
جریان دیگر اهمیت اجرای قانون برای اغتشاشگران و سران آن است که دستگاه قضایی حکمی را صادر کرده است و یک عده ای در فضای مجازی نسبت به این موضوع مخالفت کردند.یک انسان های خبیثی مثل رئیس جمهور آمریکا نیز از این جریان حمایت کرده است.
ما در این دنیا نباید آفتاب پرست شده و رنگ عوض کنیم آن زمانی که یک پدری نابه جا فرزند خودش را می کشد به خاطر مسائل اخلاقی که کار درستی نبوده و محکوم نیز است.همه داد و فریادشون بلند می شود همین سلبریتی ها که چرا اعدامش نمی کنید و با او برخورد نکرده و قانون در حقش اجرا نمی شود و جوسازی عجیبی در این زمینه صورت گرفت.
اما حال که چند نفر از اغتشاش گران را دستگیر کرده اند و جرم آن ها نیز مشخص شده است چقدر انسان ها را ترسانده اند، کشته و معلول کرده و هزینه فراوان برای نظام اسلامی و مردم داشته اند حالا آمده اند دایه مهربان تر از مادر شده و می گویند چرا می خواهید قانون را اجرا کنید.
بله در اینجا اسکتبار می آید و حمایت می کند به اسم جوان و چون این ذخیره ضد انقلاب است، ذخیره چشم و امید خارجی هاست برای اغتشاش در داخل؛نمی خواهم بگویم بشود یا نشود اما همه باید طالب اجرای قانون باشیم.دستگاه قضایی و مسئولین اجرایی بدون توجه به این هیاهو ها فقط و فقط باید در مسیر اجرای قانون الهی باشند.
با توجه به اینکه در آستانه اوایل ماه ذی الحجه الحرام روز ازدواج مبارکامیرالمومنین و فاطمه الزهرا (س) قرار داریم، امروز سبک زندگی که باید داشته باشیم و برای ما مفید است در بعضی عرصه ها از ما گرفته شده است مخصوصا در عرصه ازدواج، خانواد، فرزندآوری و تداوم خانواده.آمار بسیار آزار دهنده ای در این زمینه داریم، مقام معظم رهبری بر روی سبک زندگی تاکید دارند..سبک زندگی اسلامی سه شاخص اساسی دارد شاخص اول سلامت، دوم سعادت و شاخص سوم بهره وری کامل از سرمایه های زندگی است.اگر این سه شاخص در زندگی هر انسانی تحقق پیدا کند سبک زندگی ما خدایی و اهل بیتی خواهد شد.بهره وری زندگی یعنی از آنچه خداوند در اختیار ما قرار داده است شایسته بهره برداری کنیم.افرادی که نسبت به ازدواج بی تفاوت هستند هر سه شاخص را زیر پا گذاشته اند.
بدن نیاز دارد به ازدواج، نیاز دارد به شریک مخالف مشروع در زندگی،هم از لحاظ جسمی و هم روانی، آن جوانی که نسبت به ازدواج بی تفاوت است این شاخص اول را زیر پا گذاشته است یعنی سلامت روان و سلامت بدن را زیر پا گذاشته است.سعادت را هم زیر پا گذاشته است چون سیره پیامبر و دستور قرآنی است توکل به خدا کردن و توجه به دستورات دین داشتن مایه سعادت است.
ازدواج نکردن یعنی سعادت را زیر پا گذاشتن.شاخص سوم هم زیر پا گذاشته می شود متاسفانه امروز میانگین ازدواج پسران ما 29 سالگی و دختران 26 سالگی است ...پانزده سال هر کدام باید روزه جنسی بگیرند که مبتلا به گناه نشوند چقدر جوان می تواند در این زمینه خودش را کنترل کند.این شاخص سوم را هم کسانی که نسبت به ازدواج بی تفاوت هستند زیرپاگذاشته اند.فرزندآوری ، ازدواج و استفاده از امکانات خدادادی یعنی بهره وری از زندگی .
می گویند هزینه ازدواج بالاست وقبول است.متاسفانه آمار نشان می دهد در بین 220 کشوری که در دنیا حدودا وجود دارد چهل کشور هستند که مراسم ازدواج آن ها آئینی است در بین این چهل کشور گران ترین مراسم ازدواج برای ایرانی هاست.
امروز خیرانی در این زمینه وارد شده اند که در اقساط و شرایط خوبی زوج های جوان را حمایت می کنند.یک سری تجملات را خودمان در آروده ایم و ما از لحاظ سبک زندگی مشکل داریم و بهره وری این نیست که جوان ما چند ساعت وارد فضای مجازی شود آن هم فضای مجازی که دین و امنیت و سلامت روان او در خطر است و این امر خلاف بهره وری زندگی بوده و این سبک زندگی سبک زندگی اسلامی نیست.