نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: ملت ایران جنایت آمریکا را فراموش نمی‌کند. (۹۹/۰۸/۱۱)

آیت الله مدرسی: ملت ایران جنایت آمریکا را فراموش نمی‌کند. (۹۹/۰۸/۱۱)
آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید «وَلَقَد بَعَثنا في كُلِّ أُمَّةٍ رَسولًا أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوت»، هر پیامبری با دو پیام عبادت پروردگار و اجتناب از طاغوت برای هر امتی به رسالت مبعوث شده است، انقلاب اسلامی نیز هم بر همین دو پایه ایجاد معنویت در جامعه و هم ترک طواغیت استوار است.

وی ادامه داد: دلیل آنکه دوری از طواغیت جز ارکان دعوت و بعثت پیامبر(ص) است چون طاغوت و مستکبران کسانی هستند که مانع سر راه انبیا و هدایت مردم و مانع اصلی برای رسیدن به سعادت و کمال مردم هم در دنیا و هم در معنویات هستند و لذا امام خمینی(ره) از ابتدای انقلاب اسلامی تا زمان پیروزی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تماما لبه تیز حمله خود را به استکبار و رأس استکبار امریکای جنایتکار در نظر گرفتند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به جنایت‌های آمریکا در طول تاریخ و دوران معاصر گفت: نقش آمریکا در کودتای 28 مرداد، جلوگیری از ملی شدن صنعت نفت، همکاری با صدام در جنگ تحمیلی، جاسوسی آنها در جاسوسخانه‌شان در ایران، زدن هواپیمای مسافربری، حمله به ایران در طبس، تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و ... از جنایاتی است که آمریکا در حق ملت ایران روا داشته است و ملت ایران هرگز این جنایات را فراموش نمی‌کند.

مدرسی ادامه داد: امروز امریکا تمام تلاش خود را برای زیر فشار قرار دادن ملت ایران به کار می‌برد و ملت ایران این اقدامات را هرگز فراموش نمی‌کنند، «وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ...» امریکایی‌ها دوست دارند ملت ایران همیشه در رنج و سختی باشند این تهدید‌ها و تحریم‌های امریکا همه برای در سختی بودن ملت ایران است.

وی افزود: به لطف الهی امروز دشمن هم به این نتیجه رسیده است که فشار حداکثری بر ایران که بالاتر از آن قابل تصور نیست نه تنها نتیجه‌ای نداده بلکه ملت ایران را متحدتر و منسجم‌تر کرده است و دشمنی ملت ایران  با استکبار را قوی‌تر کرده و رهبری را در نظام اسلامی با راهکارها و راهبردهایی که داشتند شاخص‌تر نشان داده است.