نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: مماشات با اغتشاشگران را تمام کنید/ دستگاه قضا‌ آرایش ‌تهاجمی ‌بگیرد (1401/08/13)

آیت الله مدرسی: مماشات با اغتشاشگران را تمام کنید/ دستگاه قضا‌ آرایش ‌تهاجمی ‌بگیرد (1401/08/13)آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش‌ مرکزی یزد که در محمدآباد اقامه شد با گرامیداشت سالروز 13 آبان و روز جهانی استکبارستیزی اظهار داشت: 13 آبان همان جبهه جمعیتی و اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه سیزدهم آبان ماه یادآور سه حادثه مهم است که تماما به طور مستقیم یا غیر مستقیم از سوی آمریکا رقم خورده عنوان کرد: یکی تبعید حضرت امام خمینی(ره) در سال 1343از قم به ترکیه به دلیل اعتراض امام به کاپیتالاسیون و توضیح درباره آن، 13آبان 1357 و شهادت دانش‌آموزان به دست رژیم پهلوی مورد حمایت صددرصدی آمریکا و سیزدهم 1358روز تسخیر لانه جاسوسی به خاطر جنایت‌ها و توطئه‌هایی که در کشور انجام می‌داد و بعد از آن دیگر ما این جریانات را محدودتر داشتیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد سیزدهم آبان ماه را روز مرگ بر آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی دانست و گفت: مرگ بر آمریکا را در سال 1332 بر اساس آنچه رهبری بیان فرمودند دانشجویان اعلام کردند و دشمنی آن‌ها هم به خاطر اشغال لانه جاسوسی نبود بلکه به واسطه کودتای ننگین سال 1332 بود.

مدرسی یزدی خاطرنشان کرد: مرگ بر آمریکا در 16 آذر سال 1332 توسط دانشجویان گفته شد این شعار یعنی مرگ بر ظلم و ستم، مرگ بر انحصار طلبی، مرگ بر تبعیض نژادی، مرگ بر سلطه‌گری، مرگ بر دخالت در حکومت‌های مستقل، مرگ بر ناامن‌سازی، مرگ بر تربیت کنندگان و سازندگان داعش و نوع داعشی‌ها؛ مرگ بر آمریکا در واقع برائت جستن از تمامی ظلم‌ها و ستم‌ها است.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) افزود: نکته‌ای که درباره جریانات اخیر لازم به توجه است حدود بیش از 40 روز است که نظام با رافت و رحمت اسلامی دارد با این حرکت‌های اغتشاشی برخورد و مدارا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اما ملت ایران درخواستش این است که مماشات دیگر بس است، جماعتی فریب خورده هستند حسابشان جداست اما جماعتی که از روی عناد و جنایت وارد میدان می‌شوند، تکلیف این‌ها را باید روشن کرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکی کرد: دستگاه قضایی هم باید آرایش کاملا تهاجمی به خود‌ بگیرد، بیش از چهل نفر اعم از نیروهای انتظامی، بسیج و مردم تا به حال در این ایام توسط این داعشی صفتان به شهادت رسیدند و با این افراد که نوچه‌های استکبار در داخل هستند باید با اقتدار صحبت کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تسلیت سالروز وفات شهادت‌گونه حضرت معصومه(س)  اظهار کرد: دهم ربیع الثانی سالروز وفات حضرت معصومه(س) در قم را پیش رو داریم و با تسلیت این روز توجه به زیارت و مقامات عالیه آن حضرت که از امامزادگان ممتاز در جهان اسلام هستند دارای اهمیت است.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) با بیان اینکه شاید از لحاظ بانو امامزاده‌ای ممتازتر از ایشان در بعضی از ابعاد نداشته باشیم خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد امتیازی ایشان این است که چهار امام بیان می‌کنند که هر که زیارت حضرت معصومه(س) را انجام دهد بهشت براو واجب می‌شود.