نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی:نسخه زندگی غربی چیزی جز فلاکت و بدبختی به ارمغان نمی‌آورد. (98/06/29)

آیت الله مدرسی:نسخه زندگی غربی چیزی جز فلاکت و بدبختی به ارمغان نمی‌آورد. (98/06/29)


به گزارش خبرگزاری فارس در مهریز، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی ساعتی پیش در آستان مقدس امام زاده سید غیاث الدین مهریز، با بیان اینکه طلاق، راه حل اختلافات خانوادگی نیست تأکید کردند: اختلافات خانوادگی کم نیست اما همیشه این اختلافات در اثر کم سوادی یا نداشتن شغل و محدودیت مالی نیست اما باید به این سوال پاسخ داد چرا این اختلافات منجر به طلاق می شود؟

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزودند: قرآن برای کاهش طلاق به انسان درس می آموزد و می فرماید: هرگاه بین زن و شوهر اختلافی پیش آمد با حَکمی از سوی زن و شوهر اختلاف آن ها را برطرف کنید. اما امروزه برخی از مشاوران به محض شنیدن اختلاف بین زن و شوهری، نسخه طلاق را برای آن ها تجویز می کنند و این نسخه در مقابل نسخه قرآن، جعلی و اشتباه است.

ماهواره و ارتکاب گناه موجب نکبت در زندگی می‌شود

ایشان با اشاره به نظر قرآن و قوانین عالم غیب و تفاوت آن با قوانین عالم ماده تأکید کردند: قانون عالم غیب می گوید با تعیین حَکم، اختلافات را به آشتی تبدیل کنید و نتیجه را به خدا بسپارید، زیرا قانون عالم غیب با قوانین این دنیا متفاوت است. زندگی انسان به واسطه روح خدایی که در او دمیده شده است متشکل از دو عنصر شهود و عنصر غیب است و بر همین اساس تلاوت قرآن، قرائت دعا و انجام واجبات و ترک گناه، تأثیر فراوانی بر زندگی مادی او می گذارد.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه باید از دانش های غیبی و قرآن و سنت برای بهبود وضعیت اقتصادی، اخلاقی و فرهنگ خانواده بهره برد افزودند: ترک نماز و واجبات و حتی وجود وسیله خبیثی مانند ماهواره موجب نکبت در زندگی می شود. وجود این چنین وسیله ای در خانه یک مسلمان، مشکلات روحی و مادی اعضای خانواده را در پی دارد. ضدیت تولیدات شبکه های ماهواره ای با خدا و قوانین عالم غیب بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند هدف تولیدات ماهواره، تشویق بشر به ارتکاب گناه و معصیت است.

سخنران این مراسم ادامه دادند: عدالت در خانواده از مسائل زیربنایی زندگی و از حقوق اولیه اعضای خانواده است. در قانون اسلامی زن مکلف به انجام کارهای خانه نیست و مرد نیز از تهیه مرکب برای زن یا تهیه لباس، مخارج، غذاها و خانه بزرگی که در توان او نیست معاف است. تمام زن و شوهرها هرچند ناچیز با یکدیگر اختلافاتی دارند. بنابراین برای یک زندگی بر مدار صلح و آرامش، زن و شوهر باید با گذشت و رحم و فداکاری، نواقص اخلاقی و رفتاری یکدیگر را تحمل کنند اما تن به طلاق ندهند.

مساوات و آزادی دروغین، ارمغان شومی از سوی غرب

آیت الله مدرسی همچنین با اشاره به خوابی که غرب برای ما دیده است عنوان کردند: یکی از تعارضاتی که خانواده های امروزی با آن دست و پنجه نرم می کنند، اهدافی است که غربی ها برای زن در خانواده های ایرانی تعقیب می کنند. در حالی که در آئین اسلام زن حتی از کار در خانه معاف شده است در دیدگاه غرب، زن یک کارگر است و باید علاوه بر کار خانه، دوشادوش مرد از خانه بیرون رفته و کار کند و از نظر غرب این مساوات حقوق زن و مرد و ارزشمند است حتی اگر موجب از هم پاشیده شدن زندگی ها شود.

باور کنیم اسلام زندگی بشر را بی برنامه رها نکرده است و پیروی از دستورات الهی مایه رستگاری است. اندیشه غربی به اسم مساوات در حق زن بی عدالتی روا می دارد و به اسم آزادی او را برهنه و بی حجاب می کند و نتیجه پیاده کردن فرهنگ غلط غرب در جامعه اسلامی ما افزایش روند رو به رشد تجرد، طلاق، برهنگی، فساد و بی بندوباری شده است و زنان اولین کسانی هستند که در این شعار دروغین غربی لطمه می خورند.