نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: نسخه پیچی دشمن برای ۱۵ سال روزه جنسی جوانان ایرانی

آیت الله مدرسی: نسخه پیچی دشمن برای ۱۵ سال روزه جنسی جوانان ایرانی


آیت الله سید محمدکاظم مدرسی به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س)و هفته ازدواج با موضوع علل تأخیر سن ازدواج جوانان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، اظهار داشت: یکی از مباحث لازم به مناسبت روز و هفته ازدواج موضوع کاهش سالیانه زاد و ولد و نیزکاهش آمار ازدواج در ایران اسلامی است.

ایشان افزودند: در حال حاضر اگر سن ازدواج را هم از ۲۲ سالگی تا ۳۷ سالگی در نظر بگیریم، هنوز ازدواج ۱۶ میلیون جوان پشت خط ازدواج در این سنین محقق نشده است.

* ۱۴۰هزار جوان یزدی در نوبت ازدواج

عضو شورای فرهنگ عمومی یزد تصریح کردند: در استان یزد هم قریب ۱۴۰ هزار نفر دختر و پسر در نوبت ازدواج قرار دارند که متأسفانه در سال های اخیر هر ساله با پنج تا ۱۰درصد کاهش ازدواج در کشور مواجه بوده ایم و سن ازدواج هم تا ۲۶ سال برای دختران و ۲۹ سال برای پسران رشد داشته است.

*۱۵سال روزه جنسی و برنامه ریزی دشمنان

آیت الله مدرسی ابراز کردند: این امر یعنی هر جوانی حداقل باید پانزده سال روزه جنسی بگیرد و البته خوب طبیعی است ما در ماه مبارک رمضان یک ماه که بخواهیم روزه بگیریم باز خدای متعال فرجه هایی را برای بندگان خود در نظر گرفته است اما دشمن برای این ۱۵سال روزه جنسی برنامه ریزی مثل خودارضایی، سکس با حیوانات، هم جنس بازی، سکس با محارم، یا با کسانی که نامحرم هستند و ارتباطات نامشروع برنامه ریزی و نسخه پیچی کرده است که به هر حال این ها نسخه هایی است که دشمن برای جوان و جامعه اسلامی ما در نظر گرفته است.

ایشان خاطر نشان کرد: دو امر بسیار مهم مانع تحقق ازدواج  برای جوان می شود که یکی هزینه های سرسام آور ازدواج است و دیگری نیز ترس در دل جوانان ما از زندگی آینده به وجود آمده است.

*آغاز هزینه های سنگین ازدواج از دوران نامزدی

نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد اذعان کردند: هزینه های ازدواج واقعا سرسام آور است و از دوران نامزدی آغاز می شود و تا عقد، تشکیل زندگی، بعد هم  فرزندآوری و تهیه سیسمونی ادامه می یابد و حل این مشکل و تسهیل هزینه ها را ضرورت جامعه اسلامی می دانیم.

آیت الله مدرسی گفت: گران ترین هزینه های آئینی مربوط به کشور ماست و این را دیگر خود ما باید با همفکری و تلاش اصلاح کنیم و سبک زندگی اسلامی را الگو قرار دهیم.

ایشان افزودند: البته دولت هم باید زمینه هایی را برای ازدواج آسان از جمله کمک هزینه ازدواج و تهیه جهیزیه، وام های مناسب و  آسان سازی شرایط مسکن را  نیز فراهم سازد.

برپایه این گزارش، گفتگو های بعدی با نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد و عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد با موضوعات «علل کاهش فرزندآوری در ایران» و « علل طلاق» در این خبرگزاری منتشر می شود