نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: هلال احمر نماد تعامل در جامعه اسلامی است/ زمینه ایجاد خانه‌های هلال در تمام روستاها فراهم شود. (مصاحبه // ۹۹/۰۶/۰۴)

آیت الله مدرسی: هلال احمر نماد تعامل در جامعه اسلامی است/ زمینه ایجاد خانه‌های هلال در تمام روستاها فراهم شود. (مصاحبه // ۹۹/۰۶/۰۴)
هلال احمر نماد تعامل در جامعه اسلامی است/ زمینه ایجاد خانه‌های هلال در تمام روستاها فراهم شود

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد با بیان اینکه هلال احمر نماد تعامل در جامعه اسلامی است، گفتند: زمینه ایجاد خانه‌های هلال در تمام روستاها فراهم شود.

 آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی در آیین افتتاح خانه هلال اکرم آباد یزد اظهار داشتند: هرجامعه‌ای بخواهد به اهداف خود دست پیدا کند، نیاز به تعامل و همکاری دارد و هلال احمر نماد واقعی این تعامل در جامعه است.
ایشان تصریح کردند: مردم با دیدن لباس هلال احمر احساس امنیت و رسیدن نجات بخش در زمان حوادث را پیدا می‌کنند، این احساس بسیار ارزشمند است و باید سعی کنیم که این نگاه را در بین مردم تقویت کنیم.
آیت الله مدرسی افزودند: بهترین اقدامی که انسان می‌تواند انجام دهد خدمت به دیگر افراد است و در دین اسلام هم تاکید شده که دو موضوع ایمان به خدا و خدمت به مردم بالاترین ارزش‌ها را دارد.
امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کردند: بر این اساس و با تاکید روایات، برترین نهادها هم در جامعه نهادهای خدمت‌رسان به مردم هستند و هر نهادی که خدمت بیشتری ارائه کند، قطعا ارزش و اهمیت بالاتری دارد.
ایشان اظهار امیدواری کردند که خانه‌های هلال به عنوان نهادی که می‌توانند در روستاها و مناطق محروم بیشترین خدمت را به مردم ارائه کنند، علاوه بر تداوم فعالیت، توسعه لازم را پیدا کرده و در تمام روستاها به فعالیت بپردازند.
نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد افزودند: یکی از نکات بسیار مهمی که باید در این خانه‌ها به آن توجه شود، در ارتباط با جذب نیرو است، این موضوع مهم باید بر اساس انگیزه های لازم و معیارهای اسلامی صورت پذیرد تا خانه‌های هلال هم نمادی از نظام اسلامی باشد.