نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: پیشبرد اهداف استان و کشور نیازمند همدلی نمایندگان است. (99/03/03)

آیت الله مدرسی: پیشبرد اهداف استان و کشور نیازمند همدلی نمایندگان است. (99/03/03)


به گزارش یزد رسا؛ آیت الله سیدکاظم مدرسی ظهر امروز در نشست دبیرخانه ماهر سپاه یزد با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، روز قدس و عید سعید فطر اظهار داشتند: نمایندگان مجلس نمایندگان کل ملت هستند و باید در فعالیت های خود منافع ملی را لحاظ کنند.

ایشان با تاکید بر اینکه پیگیری این منافع ملی نیاز به همدلی و همراهی دارد تصریح کردند: این که فرماندهی و شورای راهبردی سپاه الغدیر یزد این جلسه را به عنوان یکی از نخستین جلسات چهار نماینده استان تشکیل دادند امیدوار کننده است.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه های علمیه استان یزد خاطرنشان کردنذ: از نمایندگان استان درخواست داریم که با توجه به ضرورت های یزد، همیشه دستشان در دست یکدیگر باشد و همراهی لازم را داشته باشند.

آیت الله مدرسی افزودند: در درجه اول نمایندگان برای تامین منافع ملی در حوزه های مختلف و هم برای منافع استانی باید همراهی نمایندگان در بالاترین حد ممکن وجود داشته باشد و از اختلافات به صورت جدی پرهیز شود.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه ادامه دادند: قطعا اختلاف و دوری نمایندگان با یکدیگر می تواند لطمات و خسارت های جبران ناپذیری به استان وارد کند و زمینه ای به وجود آورد که منافع استان با مشکل مواجه شود کما اینکه تجربه هایی هم در این زمینه وجود دارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی استان یزد در حوزه بیکاری است خاطرنشان کردند: این آمار به ویژه در بین تحصیل کردگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی یزد بسیار بالاست و باید به رفع آن توجه جدی صورت گیرد.

آیت الله مدرسی بر ضرورت جذب بودجه های گلوبال علاوه بر بودجه های اصلی که برای استان یزد در نظر گرفته شده تاکید کرد و گفتند: خیلی از بودجه ها در سراسر کشور معلق هستند و برای جذب آن تنها همت نمایندگان را می طلبد.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) یزد افزودند: نمایندگان باید در طول چهار سال فعالیت خود پیگیری لازم را به عمل آورند که در انتصاب مدیران، کارایی آنها مد نظر قرار گیرد؛ نه اینکه مدیران سیاسی به جای مدیران کاری و توانمند منصوب شوند.

ایشان با بیان اینکه شنیده شده مدیری در حال انتصاب در یزد است که حتی یک روز سابقه مدیریتی ندارد و تنها جنبه سیاسی داشته گفتند: شرایط استان و کشور را نباید به دلیل منافع سیاسی به خطر انداخت و حتما باید مدیرانی را در پست های مختلف منصوب کرد که توانمندی لازم را داشته باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کردند: استان یزد به لحاظ دریافت مالیات جزو استان های خوب کشور است ولی به لحاظ جذب بودجه در پایین ترین رتبه ها قرار دارد و این اصلا خوب نیست، اگر مردم یزد تلاش می کنند باید به اندازه همین تلاش و توجه بودجه هم در نظر گرفته شود.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه در خیلی از موارد ما نیاز به قانون گذاری نداریم بلکه نیاز کشور قانون زدایی است افزودند: خیلی از قوانینی که الان در کشور وجود دارد به ویژه در حوزه های مختلف اقتصادی دست و پاگیر و مانع عملکرد فعالین اقتصادی است که باید این قوانین اصلاح شوند.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) یزد با بیان اینکه توجه به مراکز و نهادهای فرهنگی در طول سال های گذشته مقداری کم شده گفتند: در هر مسئله امنیتی و عمرانی و اقتصادی و محرومیت زدایی که با خلاء و مشکل روبرو بودیم، سپاه به میدان آمده و این مشکلات را برطرف کرده است.

ایشان تقویت نظام را تقویت بنیه های امنیتی، فرهنگی و اقتصادی و نخبگانی کشور دانسته و افزودند: نمایندگان مجلس حتما باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.