نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت الله مدرسی: گرانی ها و تورم سبب نگرانی مردم شده است./ دادستان یزد به موضوع روند افزایشی قیمت ها ورود کند. (خطبه نماز جمعه بخش‌مرکزی۹۹/۰۳/۳۰)

آیت الله مدرسی: گرانی ها و تورم سبب نگرانی مردم شده است./ دادستان یزد به موضوع روند افزایشی قیمت ها ورود کند. (خطبه نماز جمعه بخش‌مرکزی۹۹/۰۳/۳۰)مشروح خطبه های نمازجمعه بخش مرکزی یزد به امامت (آیت الله سید محمدکاظم مدرسی) 30 خردادماه 1399

توصیه و سفارش دارم خود و شما را به رعایت تقوا و پارسایی و اجتناب از محرمات و دوری از گناهان،تقوایی که در سراسر قرآن به آن اشاره شده و در کلمات نورانی پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت مکرر به آن توصیه شده ایم.
از اهل بیت بودن و در بستر انسان های سالم رشد پیدا کردن زمینه را برای هدایت فراهم می کند اما این نیست که قطعا هدایت محقق شود.مگر نبود پسر نوح در خاندان نبوت که بستر هدایت فراهم بود.مگر نبودند همسران نوح و لوط در خانه نبوت و رسالت.این ها بستر هدایت است اما بستر برای هدایت کافی نیست.
اراده از بستر هدایت مهم تر است چه بسا انسان ها یی که در بستر هدایت باشند و اما مسیر انحرافی را طی کنند و چه بسا انسان هایی که در بستر نامناسب باشند اما با اراده قوی خودشان راه هدایت را انتخاب کنند.آسیه همسر فرعون نمونه ای است که در یک محیط فسادآلود، اشرافی گری و فحشا زندگی می کرد اما وقتی اراده کرد که در مسیر هدایت قرار بگیرد این اراده از بستر بسیار قوی تر عمل کرد.
ما هم باید بدانیم چه بسا در بستر جمهوری اسلامی باشیم اما اراده بر هدایت نداشته باشیم، البته گناه ما بیشتر خواهد بود و چه بسا انسان هایی که در بستر کفر باشند اما بر اساس اراده قوی خود در مسیر هدایت قرار گیرند.
در طول تاریخ داریم افرادی را که ادعا می کردند از خاندان اهل بیت هستند، برادر امام یا فرزند امام بودند اما آنچه مهم است اینکه تقوا باید برای ما راه را نشان دهد تا اراده را برای پذیرش هدایت قوی و قوی تر کند.
در آستانه ماه ذی القعده قرار داریم؛ ولادت باسعادت کریمه اهل بیت وآغاز دهه کرامت که پایان آن ولادت با سعادت امام هشتم خواهد بود.مصداق روشن تقوای الهی آن است که هم فرزندان ما و هم پدران و بردارن ما نسبت به حیا و عفت خود و اولادمان بیش از پیش توجه داشته باشیم.
ما تجربه تقوای سلامت بدن را در این ماه های گذشته داریم و تقوا را برای سلامت بدن رعایت کردیم و دیگران را هم توصیه به تقوای سلامت بدن نمودیم.این همان تجربه تقوای سلامتی است که در ماه های اول شیوع ویروس کرونا در بین ما رواج داشت این روش را باید به عنوان ره توشه و الگوی زندگی تقوایی خود در عرصه های فرهنگی، معنوی، اخلاقی، عبادی و ترک محرمات پیوسته فراروی تمامی کارهایمان قرار دهیم.
دخترانمان را با انتخاب مدارس، دوست ، نظارت بر رفتار و الگوسازی در این زمینه با تاسی از کریمه اهل بیت به تقوا و اعمال مناسب دعوت کنیم.هم چنین از اول تیرماه که هفته آینده خواهد بود به عنوان هفته قوه قضائیه نامیده شده است، ضمن طلب مغرفت و علو رتبه برای همه شهدا و بهره مندی از شفاعت آن ها مخصوصا بزرگان از شهدا مثل شهید بهشتی تقدیر و تشکر کنم از دستگاه قضایی و قوه قضاییه که امروز هر چند با فشارهایی روبه رو است اما با صراحت، شفافیت و شجاعت تمام با دانه درشت ها برخورد می کند.
قوه قضائیه اگر بخواهد عدالت را در جامعه نهادینه و گسترش بدهد چاره ای جز شفافیت، صراحت، رعایت عدالت و گسترش آن نخواهد داشت هم چنان که در بیانات مقام معظم رهبری در طول دوره های مختلفی که روسای قوه قضائیه منصوب می شدند این سفارشات را می بینیم.
گرانی های فراوان، افزایش قیمت ها به صورت لحظه ای موجب نگرانی مردم شده است و مسئولین استانی هم هم قول داده بودند برنامه ریزی و نظارت کنند و برخی از قیمت ها را به حالت مناسب برگردانند، اما متاسفانه ما نه تنها برگشت به قیمت های سابق را نمی بینم بلکه هم چنان حرکت افزایشی را شاهد هستیم.
درخواست می کنم از مدعی العموم و داستان استان به این موضوع ورود پیدا کنند، زیرا مسئولان مرتبط قول داده بودند نظارت کنند، کنترل کنند و باید حرف آن ها در این زمینه برای مردم حجت و سند باشد اگر کوتاهی می کنند که در باره ای از موارد کوتاهی هایی را مشاهده کنیم حتما باید دستگاه قضایی و شخص مدعی العموم وارد جریان شود و حقوق مردم را پیگیری کند.
ما برخی از اشیا را داریم که صد درصد با رشد قیمت همراه بوده اند، افزایش قیمت مسکن را نیز داریم که بالای صد درصد از زمستان گذشته تا کنون افزایش داشته است و اگر بخواهیم یک جوانی را صاحب مسکن کنیم با چه قیمت و بهایی؟ کسانی که در این حوزه هستند که یک ساختمان و یا یک مجتمع مسکونی هم برای هر شهری آماده نکرده اند.
بلکه همان چیزی که در سابق وجود داشت را نیز راهش را ادامه نداند.اعلام کردند بدترین طرح زمان دولت سابق است ، خیلی خیانت بود به این کشور و توانی که داشتند و کاری انجام نداند.و خراب کردند اقدامات خوب دولت گذشته در این زمینه را.ما کار به فکر و اندیشه بعضی از افراد سیاسی و جلو داران مشکل دار سیاسی دولت قبل نداریم اما به هر حال کار خوب را باید ادامه داد و تدوام بخشید.
اول تیرماه مصادف است با سالروز فرمان حضرت امام (ره) برای تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی، با توجه به تعطیلی مجالس مذهبی و نیاز مردم به تامین تبلیغات اسلامی باید در این زمینه سازمان تبلیغات جدیت فراوان از خود بروز دهد.منتهی نکته ای وجود دارد آن است که سازمان تبلیغات متاسفانه امروز دستش بسته است و امکاناتی ندارد. از مردم، خیران، نیکو سیرتان و نیک اندیشان دعوت می کنم برای کمک به چنین نهادهایی و خوشبختانه ما افرادی را داریم که ماهیانه مبلغی پول را برای تبلیغ دین آن هم بر اساس مکتب اهل بیت در استان یزد قرار داده اند و وقف و خیرات را می توان برای کمک به تبلیغ دین و تشیع قرار داد.
در آخرین روزهای ثبت نام حوزه های علمیه برادران و خواهران هسیتم.بدانید امروز یکی از باقیات و صالحات و راه های خوب برای فراگیری دانش دینی و دفع شبهات و رفع نگرانی های فکری جوانان حضور در حوزه های علمیه است و افرادی که علاقه مند و مستعد هستند ثبت نام کنند و در این زمینه فعال شوند.