آیت الله مدرسی: یزد کشش امور مبتذل کذایی را ندارد.

آیت الله مدرسی: یزد کشش امور مبتذل کذایی را ندارد.


آیت الله مدرسی: یزد کشش امور مبتذل کذایی را ندارد.
  ویرایش آیت الله مدرسی: یزد کشش امور مبتذل کذایی را ندارد.

نماز جمعه این هفته حومه شرقی یزد با حضور اقشار مختلف مردم این مناطق در روستای حسن آباد مشیر(ملاباشی) برگزار گردید.
آیت الله مدرسی در خطبه اول ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی نمازگزاران را به ترک گناه و انجام واجبات سفارش فرمود و به بیان نکات تفسیری پرداخت.
ایشان در خطبه دوم ضمن توصیه به تقوا به سالروز ولادت امام زمان(عج) اشاره نمودند و در این زمینه نکاتی را فرمودند:
اولا شب و روز نیمه شعبان با قطع نظر از ولادت با سعادت آن حضرت، دارای عظمت و اهمیت خاصی است که در آن اعمالی چون احیای شب نیمه شعبان و غسل و ... وارد شده است.
ثانیا: اظهار شادی کردن در این روز آن همه به صورت سالم و صالح کاری مطلوب از دیدگاه قرآن و اهل بیت است، زیرا که قرآن آن را تعظیم شعاعر مذهبی می داند  وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ(حج/30)
و در روایتی از امام علی(ع)آمده است که ایشان می فرمایند: إن الله تبارك وتعالى اطلع إلى الارض فاختارنا، واختار لنا شيعة ينصروننا، ويفرحون لفرحنا، ويحزنون لحزننا، ويبذلون أموالهم وأنفسهم فينا، أُولئك منا وإلينا، الخبر... . بحار الانوار 65/17
امام جمعه حومه شرقی در ادامه به رابطه پیوند گونه دختر یکی شخصیت های سیاسی با فرقه ضاله بهائیت اشاره کرد فرمود در این رابطه دونکته قابل اشاره است:
الف: از ابتدای انقلاب روشن شده است که هرکس با ولی فقیه و ولایت فقیه به طور مبنایی و علمی مخالفت کرده است خداوند او را به خود واگذار نموده و عاقبت او فاصله گرفتن از دین است.
ب: اینگونه افراد نمی توانند ادعای همراهی و معیت با اهل بیت علیهم السلام را داشته باشند. چون امام رضا علیه السلام می فرمایند:
مَنْ وَاصَلَ لَنَا قَاطِعاً أَوْ قَطَعَ لَنَا وَاصِلا أَوْ مَدَحَ لَنَا عَائِباً أَوْ أَكْرَمَ لَنَا مُخَالِفاً فَلَیْسَ مِنَّا وَ لَسْنَا مِنْهُ (صفات الشیعه، ص85، حدیث 10)
کسی که با مخالفین ما ارتباط داشته باشد یا با یکی از دوستان ما قطع رابطه نماید یا با بدگویان ما را مدح و ثنا گوید و یا آن که مخالفین ما را اکرام احترام نماید از شیعیان و دوستان ما نمی باشد.
از دیگر نکاتی که در خطبه های این هفته به آن اشاره شد روز ملی جمعیت و موضوع تحدید نسل بود که ایشان فرمودند:
سه نکته در این موضوع قابل اشاره است
الف: بحث جمعیت از ابعاد و زوایای مختلف برای هرکشور و جامعه ای مطرح است، بعد سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اخلاقی، علمی و تربیتی، فرهنگی و...
ب: اسلام در باب جمعیت، بی نظر نیست بلکه آیات و متون و روایات مملو از تشویق و ترغیب به تکثیر جمعیت است.
رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً(فرقان/74)
ج: حرمت سقط جنین به فتوای همه مراجع
ایشان به موضوع سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال 1361 که به عنوان روز مقاوت و پیروزی نامیده شده است، اشاره و بیان کردند که دفاع مقدس یک سرمایه وافتخار ملی و اسلامی برای کشور ماست. و درارای عبرت هایی در جنه های مختلف می باشد.
در پایان با توجه به بحثی که در هفته گذشته بین مسئولان استان و بخشی از مردم بالا گرفت به گوشه هایی از آن اشاره کردند:
1- هیچ یک از روحانیت و متدینین و دلسوزان انقلاب مخالف هنر و هنرمند نیستند اما هنری که اصیل، صحیح و مفید باشد.
2- مخالفت ما با مجالس ابتذال مخالفت با فرد و شخصیت و شخص مدیر مربوطه نیست بلکه مخالفت با اموری است که طبق فتاوای تمامی مراجع حرام است مثل اختلاط و ترویج فرهنگ موسیقی و... . این مخالفت تسویه حساب و اظهار قدرت نیست.
3- این مساله را یک بار و برای همیشه در شورای فرهنگ عمومی حل کردم که یزد به مانند برخی دیگر از شهرها از جمله مشهد و قم، کشش امور مبتذل کذایی را ندارد.
4- چه افراد و چه جریاناتی پشت این پرده هستند؟
5- ممنونیم از لغو این برنامه و امیدوارم برای همیشه لغو شود.