آیت الله موسوی جزایری: جوانان حضرت علی اکبر(ع) را الگوی خود قرار دهند

آیت الله موسوی جزایری: جوانان حضرت علی اکبر(ع) را الگوی خود قرار دهند


نماینده ولی فقیه در استان خوزستان شب گذشته در مراسم سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) در آستان سید جعفر یزد گفت: با وجود اینکه حضرت علی اکبر(ع) پنج سال از امام زین العابدین(ع) بزرگتر بودند و ردای امامت پس از امام حسین(ع) باید به حضرت علی اکبر می‌رسید اما شهادت در راه سید الشهدا از امامت کمتر نبود و ایشان شهادت را برگزیدند

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری با اشاره به ویژگی‌های حضرت علی اکبر(ع)، گفت: ایشان آئینه تمام نمای وجود مقدس حضرت محمد(ص) بود و ایشان شبیه ترین خلق به پیامبر(ص) بودند و ویژگی‌هایی که در قرآن برای پیامبر(ص) ذکر شده اخلاق حسنه و فضائل حضرت علی اکبر(ع) را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: برای هر قشر و صنفی روزی در نظر گرفته شده است و روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) نیز به نام روز جوان نامگذاری شده است و ایشان الگو و اسوه تمام جوانان هستند.

آیت‌الله موسوی جزایری تصریح کرد: جوانان ما نباید الگوی خود را از بین غربی‌ها انتخاب کنند و ابرمردها و قهرمانان آنها به عنوان الگو قرار دهند چرا که شخصیتی مانند حضرت علی اکبر(ع) هست و باید جوانان ما ثابت کنند که به ایشان اقتدا کرده‌اند.

وی راه عاقبت به خیری جوانان را در روی آوردن به نماز دانست و گفت: جوانان اول باید با خداوند حرف بزنند و خود را به خدا بسپارند و با توبه از خداوند درخواست موفقیت و عاقبت به خیر داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همین که جوان تصمیم بگیرد مسجدی شود و امام جماعت را مانند پدری مهربان در آغوش بگیرد به خداوند وصل می‌شود و عاقبت به خیر می‌شود. اگر جوانان قدم اول را به سمت مسجد برداشتند خدا دستشان را می‌گیرد.

وی ادامه داد: جوانان باید دوستان خود را از مسجد انتخاب کنند نه از کف خیابان. زمانی که جوانان به مسجد رفته و مسجدی شدند، دوستان شایسته را انتخاب و در مسیر تعالی ماندگار می‌شوند  و اینگونه می‌توانند به سرباز امام زمان تبدیل شوند.