با حرف زدن‌ها، شعار دادن‌ها کار درست نخواهد شد.

با حرف زدن‌ها، شعار دادن‌ها کار درست نخواهد شد.


آیت الله محمدکاظم مدرسی در تجمع علما، اساتید و طلاب با موضوع مطالبه اجرای اقتصادی مقاومتی گفت: تجمع امروز ما در راستای حمایت از رهبری و مطالبات رهبری پیرامون اقتصاد و معیشت مردم است و هرگز به معنای زاویه داشتن با نظام و حتی دولت نیست اگر کسانی بخواهند از این تجمع ما برای خارج یا داخل بهره‌برداری منفی داشته باشند من با صدای رسا عرض می‌کنم تجمع ما در برابر دولت نیست، در برابر نظام هم نیست، اجماع ما برای دفاع از معشیت مردم و رساندن صدای معیشت مردم به گوش دولتمردان است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: تجمع امروز بمانند تجمعات دوران دفاع مقدس است چرا که ما زمان حاضر را بسیار شبیه زمان دوران دفاع مقدس میدانیم.

وی ادامه داد: انقلاب ما به ۴۰ سالگی نزدیک می شود و دشمن تمام تلاشش این است که نگذارد این انقلاب به مرز چهل سالگی برسد، این انقلاب سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است سختی هایی که به مراتب سخت تر از دوران کنونی بوده است.

 آیت الله مدرسی در ادامه به تشریح شباهت های وضعیت فعلی و دوران دفاع مقدس پرداخت و اذعان داشت: در دوران دفاع مقدس همه کشورهای مستکبر علیه ما برای براندازی نظام متحد شدند و امروز هم بیگانگان دست در دست هم جنگ اقتصادی را کلید زده اند تا با فشار مردم به براندازی نظام برسند.

وی تاکید کرد: فشار روانی در دوران دفاع مقدس فراوان بود امروز هم فشار روانی فراوان است امروز جنگ اقتصادی دشمن علیه ما به مانند جنگ نظامی ۸ سال دفاع مقدس است و همین اساس باید همان سیاست هایی را که ما در دوران دفاع مقدس داشتیم در دوران جنگ اقتصادی هم اعمال کنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم در این جنگ نابرابر اقتصادی پیروز شویم یکی از ابزارهای مهم آن انسجام ملی و یکپارچگی مردم است؛ امروز اگر بخواهیم در این جنگ پیروز شویم باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم؛ دولتمردان ما باید از همه ظرفیت ها استفاده کنند؛ این عیب است برای ما که جامعه جهانی آمار بدهد که ایران در نقطه اوج عدم بهره وری از منابع اولیه خود در دنیا است.

مدرسی اذعان داشت: در دوران دفاع مقدس جنگ یک ارزش اسلامی داشت یک هدف مقدس بود امروز هم باید جنگ اقتصادی برای همه آحاد مردم یک ارزش مقدس دینی تلقی شود اما متاسفانه نتوانستیم این گفتمان را جا بیندازیم.

وی با تقدیر از اقدامات اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی، گفت: ما از قوه قضائیه می خواهیم تا در برخورد با متخلفان این راه را پیوسته و قاطعانه ادامه دهد.

وی با تاکید بر اینکه در وضعیت فعلی باید همه دستگاه‌ها خود را مسئول بدانند و وارد میدان شوند، اذعان داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل و حمایت از کارخانه ها و معیشت مردم فرمایشاتی را بیان می کند اما گوش شنوایی نیست مراجع معظم تقلید فریاد مردم را به گوش همگان رسانده اند اما متاسفانه گوش شنوایی نیستاگر کسی در طول ۱۰ سال به فرمایش رهبری توجه نکرده باشد امروز باید با لگد های دشمن بیدار شود.

 امام جمعه بخش مرکزی یزد، افزود: ما می‌دانیم بن‌بستی در کار نظام نیست نظام اسلامی هیچ گونه بن‌بستی ندارد اما از دولتمردان، دستگاه قضایی و مجلس مطالبه داریم که به جای صحبت های نادرست و ناشایست که نمونه آن دیروز در مجلس توسط یک نماینده بیان شد به اصل اقتصاد مقاومتی و حل اشتغال بپردازند.

وی با اشاره به آمار نگران کننده بیکاری در یزد، اذعان داشت: استان یزد استانی بود که با دو درصد بیکاری در حال ادامه مسیر بود اما امروز آمارهای رسمی بیان می‌کنند بالای ۱۵ درصد بیکار در استان یزد وجود دارد؛ مسئولان استان باید بیدار باشند با حرف زدن ها،  شعار دادن ها و آمار دادن ها و با غفلت از عوامل دیگر که خیال می‌کنند مردم متوجه نیستند، کار درست نخواهد شد.

وی اذعان داشت: یک حرکت بسیاری زشتی اخیراً انجام گرفته که در قالب هنر یزد در مجارستان یک خواننده زن با بودجه این مردم و با مدیریت برخی از مدیران درونی یزد به اسم مردم یزد و فرهنگ یزد آوازه خوانی بکند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: چه کسی اجازه داده است که این نوع رفتار به عنوان فرهنگ یزد معرفی شود؟، ما از دادستانی می خواهیم به عنوان مدعی العموم وارد شود که چه کسانی نامه را امضا کردند؟ چه کسانی گسیل داشتند؟ چه کسانی مدیریت کردند؟ چه کسانی اطلاع داشتند و می توانستند جلوگیری کنند و نکردند؟!

آیت الله محمدکاظم مدرسی، تاکید کرد: چرا باید فرهنگ استان دارالعباده یزد اینگونه معرفی شود؛  شهر ما شهر جهانی است اما نباید تابلوهای شهر جهانی چشم و گوش ها را به جای تابلوهای دارالعباده و دارالعلم پر کند ما افتخار می کنیم شهرمان شهر جهانی است اما نباید از برند دارالعباده و دارالعلم بودن خود غافل شویم.