برخی از برنامه‌های فرهنگی؛ ضد ارزش و بازی در پازل فرهنگی دشمن است

برخی از برنامه‌های فرهنگی؛ ضد ارزش و بازی در پازل فرهنگی دشمن است


 

 

 

آیت الله حاج سیدمحمدکاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه بخش مرکزی یزد ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی اظهار داشتند: امروز سالروز فرمان کشف حجاب از سوی رضا خان پهلوی است یعنی روزی که مزدور انگلیسی ها دستور اجرای استحاله فرهنگی و دینی مردم را صادر کرد.

خطیب جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه افزودند: الحمدالله ملت ایران همواره نسبت به دین و مذهب حساسیت خای از خود نشان دادند و این حساسیت و مقاومت و پایداری مردم بر سر اصول اسلام سبب شد این طرح استعماری که با هدف نابود کردن جامعه و خانواده ایرانی بود نتواند به نتایج خود برسد در صورتی که در جوامع و شکورهای دیگر این استعمارگران توانستند اقدامات خود را پیاده سازی کنند.

آیت الله مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیثی از امیرالمونین در هم ردیفی اجر رعایت کنندگان عفاف با مجاهدان در راه خدا تاکید کردند: همه باید در راستای تعالی فرهنگ عفاف و حجاب د جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به برخی از برنامه های اجرا شده به نام فرهنگی در استان تصریح کردند: برخی از برنامه هایی که به نام فرهنگی در استان اجرا می شود، ضد ارزش بوده و در راستای حرکت در پروژه های فرهنگی دشمن است.

آیت الله مدرسی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور نیز گفتند: دولت باید با جدیت تمام برای معضلاتی چون بیکاری برنامه ریزی کند زیرا این معضل موجب شده است بسیاری دیگر از شاخص های اجتماعی و اقتصادی تحت تاثیر قرار گیرد که مهمرین آن را می توان وابسته بودن ازدواج جوانان به اشتغال است. یکی دیگر از مشکلات مردم، قدرت خرید پایین است که علی رغم آمارهای ارائه شده از سوی مسئولین برای کاهش تورم و گرانی هنوز تغییری در قدرت خرید 70 درصد مردم ایجاد نشده است.

خطیب جمعه محمدآباد یزد تاکید کردند: امروز با وجود همه این مشکلات آنچه مردم را بیش از همه رنج می دهد، تبعیض هایی است که در جامعه وجود دارد که این موارد بیش از هر چیزی جامعه را در معرض تهدید قرار داده است که ازجمله مهمترین این تبعیض ها حقوق ها و پاداش های نجومی به برخی از مسئولین است.

ایشان تصریح کردند: برخی از مسئولین بدون توجه به مخالفت های مردم و کسبه با طرح دردست اجرا در خیابان قیام، برخلاف رویکرد مردم داری خودسرانه در مواضع خود پافشاری می کنند.

آیت الله مدرسی در پایان با اشاره به خبر باطل شدن 2000 پروانه کسب در سال جاری در استان، آن را نگران کننده دانستند و خواستار آن شد تا مسئولین استانی هر چه سریعتر چنین موضوع مهمی را پیگیری کنند.