بسیج؛ بهترین مدافع انقلاب و اسلام

بسیج؛ بهترین مدافع انقلاب و اسلام


امام جمعه حومه شرقی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین توسط امام (ره) اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان سرفصل‌های بسیار خوبی را در مورد بسیج این روح جاری در کشور و جریان یافته در کشورهای همسایه بیان داشتند و وجود بصیرت در بسیج را یک اصل دانستند.
آیت الله سید محمد کاظم مدرسی افزود: بصیرت در بسیج همیشه بوده است و آحاد مردم ما به دلیل داشتن بصیرت و احساس مسئولیت در صحنه‌های گوناگون حضور پیدا کردند و از برخی خواص جامعه نیز پیشتاز بودند؛ ما بسیجیان به عنوان اصلی‌ترین نهاد مردمی کشور در این نظام اسلامی زمانی که مطالبه ای داشتیم و جریانی را در کشور کلید زدیم خواص هم مجبور شدند با ما همراهی کنند.
وی ادامه داد: جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس نیز همین بسیجیان اداره کردند و خواص را به دنبال خودشان کشیدند و تاریخ نشان می‌دهد که اگر این جنگ تنها در اختیار برخی خواص بود این چنین نمود پیدا نمی‌کرد وبسیجیان بودند که با فداکاری، ایثارگری، بصیرت و ... این انقلاب را تداوم بخشیدند و با وجود تقدیم هزاران شهید از آرمان‌هایشان عقب نکشیدند.
آیت الله مدرسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان خاطرنشان کرد: بسیج مربوط به جناح یا حزب خاصی نیست و همه اقشار مختلف می‌توانند در آن حضور داشته باشند هر کسی که در دایره انقلاب و عضو خانواده این انقلاب است باید روحیه بسیجی را در خود تقویت کند.
وی با بیان اینکه از همه اقشار دانش‌آموز، دانشجو، روحانیت، کارگر و غیره باید در بسیج حضور داشته باشند، گفت: همانگونه که رهبری فرمودند بسیج باید از لحاظ افقی توسعه پیدا کند، از لحاظ عمودی نیز باید به یک تکیه گاه اعتماد کند و از لحاظ فکری تقویت شود؛ باید هیئت‌های اندیشه‌ورز و جمعی متفکر وجود داشته باشند تا نیازمندی‌های و توانمندی‌های بسیج در عرصه‌های مختلف را طراحی وتبیین کنند و آن را توسعه کیفی و کمی دهند.
امام جمعه حومه شرقی یزد با اشاره به اینکه بسیج بهترین مدافع انقلاب و اسلام است، افزود: بسیج مظهر علم، ایمان، مجاهدت، آمادگی کامل برای سربلندی کشور و عامل رشد معنوی کشور است و انقلاب اسلامی به روحیه بسیجی نیاز دارد و اگر بخواهیم مشکلات کشور را حل کنیم باید روحیه بسیجی، خدا محوری و خستگی ناپذیری در مقاومت در برابر دشمن را تقویت کنیم.
آیت‌الله مدرسی پیشرفت در عرصه‌های مختلف را ناشی از وجود روحیه بسیجی دانست و تصریح کرد: باید در مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها و ... بسیج را تقویت کنیم، در پایگاه‌های بسیج حضور فعال داشته باشیم و در حلقه‌های صالحین و معرفتی شرکت کنیم چرا که با تقویت پایگاه‌های بسیج امنیت خود را تامین می‌کنیم و عزت دنیا و آخرت را برای خود خواهیم داشت.
وی امنیت داخلی و خارجی را وابسته به فرهنگ بسیج دانست و افزود: فرهنگ اسلامی در هر کجا نهادینه شود سبگ زندگی ما را اسلامی خواهد کرد، بسیج تنها مربوط به دفاع مقدس نبود، اکنون در میدان جهاد کبیر بیشتر به فرهنگ بسیجی نیاز است و تامین امنیت مردم در قالب بسیج بسیار ارزش و بهاد دارد و باید روحانیت نیز دست در دست بسیجیان در پایگاه‌ها حضور پیدا کنند و جلودار باشند.
امام جمعه حومه شرقی یزد در بخش دیگری از سخنان خود شهادت جمعی از زائران اباعبدالله(ع) در روز گذشته را تسلیت گفت و با اشاره به درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی ایشان را از بازوان ارزشمند امام(ره) و انقلاب دانست که خدمات اجتماعی فرهنگی انقلابی زیادی را ارائه کرده است.