به نگرانی های صاحبان کسب و درآمد توجه کنید.

به نگرانی های صاحبان کسب و درآمد توجه کنید.


در پی تذکرات مشفقانه آیت الله مدرسی به مسئولین مالیاتی استان در خطبه های نماز جمعه حومه شرقی یزد، مورخ 30/07/95، مبنی بر رعایت حال اصناف و بازاریان و صاحبان کارگاه های تولیدی در گرفتن مالیات، مدیر کل محترم اداره دارایی و دونفر از معاونین ایشان در روز دوشنبه 10 آبان با آیت الله مدرسی در دفتر ایشان دیدار و گفتگو کردند.
آقای نوربخش مدیر کل دارایی استان با ارائه گزارشی از وضعیت مالیاتی استان بیان داشتند انتظار ما روشن بودن دفاتر و حساب های اقتصادی صاحبان کسب و درآمد است.
آیت الله مدرسی نیز در این دیدار فرمودند: شکی نیست که حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است و پرداخت مالیات به عنوان یک تکلیف در نظام جمهوری اسلامی است اما انتظار می رود مسئولین مالیاتی اولا وضعیت رکود و تعطیلی برخی از کارگاه ها و مغازه ها را به مقامات بالاتر گزارش دهند. ثانیا مبالغ ابلاغ شده از سوی مرکز باید با عدالت تمتم از واحدهای صنفی که تابه حال خود را از پرداخت مالیات دور نگه داشته اند گرفته شود. و ثالثا مأمورین مالیاتی با اخلاق اسلامی و رفتار منصفانه و واقع گرایانه با پرداخت کنندگان مالیات برخورد کنند.
آیت الله مدرسی در ادامه گفتند: در دوران حاضر انتظار ما از مسئولین دارایی استان این است که به نگرانی های صاحبان کسب و درآمد توجه کنند و در تشخیص میزان پرداخت مالیات با معتمدین هرصنف مشورت کنند که این بهترین راه است.
آیت الله مدرسی در پایان ضمن تقدیر و تشکر حضور مسئولین دارایی استان به ایشان توصیه کردند تا رفتار خود را با نامه امام علی علیه السلام به مالک اشتر(نامه 53 نهج البلاغه) تطبیق دهند.