بیانات اخیر رهبری راه را برای همه روشن کرد/ لزوم توجه بیشتر مسئولین به گرانی مایحتاج ضروری مردم

بیانات اخیر رهبری راه را برای همه روشن کرد/ لزوم توجه بیشتر مسئولین به گرانی مایحتاج ضروری مردم


آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها به بیان ویژگی‌های این بزرگ بانوی اسلام پرداخت.

وی عنوان کرد: از مردم و مسئولان که به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردند که امسال حال و هوای رمضان بیشتر توسعه یابد تشکر می‌کنیم؛ متاسفانه سال‌های قبل شاهد بودیم که هتک حرمت به ماه رمضان صورت می‌گرفت  که امسال با جلساتی که برگزار شد و همتی که دستگاه قضا، نیروی انتظامی و اصناف به کار بستند موجب شد که حرمت ماه رمضان بیش از پیش حفظ شود و از مسئولان تشکر می‌کنیم.

آیت‌الله مدرسی با بیان اینکه در برخی کشورهای اسلامی زندانی شدن و جریمه نقدی سنگین را برای روزه خواری در نظر می‌گیرند، افزود: میراث فرهنگی و اصنافی که در زمینه عرضه کالای خوراکی فعالیت می‌کنند این موضوع را در نظر بگیرند و با توجه به اینکه هر کشوری فرهنگ خاص خودش را دارد و باید از آن فرهنگ پاسداری کنند باید به گردشگران خارجی نیز در خصوص روزه خواری تذکر داده شود.

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبری با مسئولان و کارگزاران نظام، فرمایشات ایشان را راهکار و راهبرد خواند و ادامه داد: کاملا مشاهده می‌کنیم که رهبری نسبت به کوچکترین مسائل مهم و حساس نظام اسلامی شخصا راهکار می‌دهند و راهبرد را نشان می‌دهند، و حتی در جلسات مسائل را تکرار می‌کنند و به سخنران جلسه نیز تذکر می‌دهند.

مدرسی تاکید کرد: در جلسه دیدار رهبری با کارگزاران نظام که سخنران جلسه بی آبرویی آمریکا و ایجاد مشکل در رابطه اروپا و امریکا را از دستاوردهای برجام می‌داند یادآور می‌شوند مگر ما برای این اهداف مذاکره کریدم و نگاه کلی به این فرمایشات راه را برای همه روشن و بیراهه را تبیین می‌کند و باید بارها شنیده شود تا دل‌ها گشوده و گوش‌ها شنوا گردد.

وی گفت: آنگونه که گفته شده ما در عدم بهره‌برداری از منابع سرزمینی و انسانی کشور خود رتبه اول را داریم، و با وجود اینکه امکانات زیادی داریم نگاه به داخل وجود ندارد و در این زمینه مدیریتی انجام نمی‌گیرد. همچنین چرا باید رانت و رابطه بر ضوابط و شایسته سالاری حاکم باشد؟

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینک وضعیت اقتصادی مردم مطلوب نیست، تصریح کرد: گرانی و تورم مخصوصا در میوه و مواد پروتئینی مانند گوشت و بالاخص در این ایام بیداد می‌کند و مسئولان استانی و کشوری باید در این زمینه توجه بیشتری داشته باشند.