بیانیه ائمه جمعه استان یزد

بیانیه ائمه جمعه استان یزد


بسمه تعالی
بیانیه پایانی گردهمایی ائمه جمعه استان یزد
نماز جمعه ترویج فرهنگ مدیریت جهادی

ائمه جمعه استان یزد با احساس مسئولیت دینی و اجتماعی، در پایان همایش فصلی، مواضع خویش را در خصوص مسائل مهم جامعه و استان، طی بیانیه ای به شرح ذیل اعلام می دارد:

1. ائمه جمعه استان یزد ضمن آگاهی و همدردی با مردم در خصوص مشکلات معیشتی، اقتصادی و اشتغال جوانان، به جد از مدیران استان می خواهند نسبت به رفع مشکلات معیشتی مردم از جمله رکود، تورم و به خصوص اشتغال جوانان و حمایت از تولید و کارآفرینان اقدام مضاعف نمایند و شعار امسال مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) را در حمایت از کالای ایرانی نصب العین خود قرار دهند.
2. نظر به جنگ روانی گسترده غرب و به ویژه استکبار جهانی (آمریکا) علیه ملت ایران، ائمه جمعه استان یزد ضمن دعوت ملت شهیدپرور و اصناف و بازاریان استان به آگاهی و هوشیاری کامل و خنثی نمودن توطئه دشمن، از مسئولین استان درخواست دارند در شرایط کنونی با استفاده از نیروهای کارآمد و متعهد به انقلاب و ارزشهای دفاع مقدس، از طرح مباحث تفرقه انگیز و غیرسودمند پرهیز نموده و مسئله اصلی و اولویت کاری را بر مبنای بهبود وضع اشتغال و اقتصاد و تولید قرار دهند و در عزل و نصب ها رعایت اصل تخصص و تعهد و شایسته سالاری را مد نظر قرار دهند.
3. با توجه به خشکسالی های اخیر و بحران آب، و لزوم استفاده بهینه از آب و با عنایت به پیشینه استان دارالعباده یزد در حفظ و نگهداری از آب، امید است مردم با رعایت الگوی مصرف نسبت به این امر مهم توجه نمایند و ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های استاندار محترم از مسئولین استان درخواست داریم مسئله آب را در اولویت قرار دهند و با جدیت همه طرح های آبرسانی را پیگیری نموده و آن را اجرایی کنند. بدیهی است طرح هایی می تواند مفید باشد که آب رسانی پایدار و همراه با تأمین امنیت باشد.
4. در آستانه هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران باوفای انقلاب اسلامی و در هفته قوه قضائیه، ائمه جمعه استان یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و حمایت از قوه قضائیه، خواستار رسیدگی و برخورد قاطع این قوه با اخلال گران نظم و امنیت و مروجین فساد و به خصوص برخورد جدی با مفسدان اقتصادی بر اساس عدالت و قانون هستند.
5. ائمه جمعه استان یزد ضمن حمایت از مسئولین دلسوز و برنامه های مفید آنان، بر وحدت و همدلی همه مسئولین و مردم تأکید داشته و بطور جدی مخالف اختلافات اختلال انگیز در روند حل مسائل و مشکلات جامعه بوده و در این رابطه از رسانه ها و اقشار فرهنگی جامعه خواهان ایفای نقش وحدت آفرین و انسجام بخش هستند.

ائمه جمعه استان یزد – 6 تیر ماه