تحصیل بیش از هزار و پانصد طلبه در حوزه علمیه یزد

تحصیل بیش از هزار و پانصد طلبه در حوزه علمیه یزدبه گزارش یزد رسا به نقل از عصرفرهنگ؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در همایش تجلیل از برگزیدگان حوزه علمیه یزد گفت: امسال دهمین سال برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان حوزه های علمیه یزد است. یزد از آن جهت که دارای استعدادهای برتر و درخشانی است، از دیرباز با پرورش استعدادهای استثنائی حرف های بسیاری در علوم اسلامی و انسانی داشته است.
وی افزود: امسال بیش از 20 سال است که دانش آموزان یزدی در کنکور سراسری موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده اند، در حوزه علوم اسلامی هم این پیشتازی مشهود است.
آیت الله مدرسی گفت: حوزه علمیه یزد در حال حاضر حدود یکصد و ده استاد و 1650 طلبه دارد که امسال با همت بلند مدیریت حوزه های علمیه 250 نفر را توانسته ایم جذب کنیم.
امام جمعه بخش مرکزی استان اضافه کرد: هدف از برگزاری این همایش معرفی چهره های شاخص استان، تقویت روحیه طلاب و جدیت در تحصیل و همچنین بهره گیری از چهره های شاخص کشوری است.
وی در پایان با تجلیل از حضور آیت الله جزائری امام جمعه اهواز در یزد تاکید کرد: شجره طیبه صالحین که اکنون به صورت رسمی و با حمایت رهبر معظم انقلاب در سراسر کشور فعالیت می کند، ثمره تلاش های آیت الله جزائری است و لذا یکی از اهداف دعوت از شخصیت ها انتقال تجربیاتی این چنینی است. 
صبح امروز دهمین همایش تجلیل از برگزیدگان یزدی حوزه علمیه با حضور آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز برگزار شد. در این مراسم پنج نفر از طلاب یزدی به لباس روحانیت ملبس شدند و از برگزیدگان حوزه های یزد تجلیل به عمل آمد.