تذکری هشدار گونه به مسئولین فرهنگی استان

تذکری هشدار گونه به مسئولین فرهنگی استان


آیت الله حاج سید محمد کاظم مدرسی دامت برکاته دیشب در همایش جشن بزرگ تقدیر از فعالان ستاد مبشر غدیر که با حضور جمعی از مسئولین و فرهنگ دوستان متدین یزد، در تالار شهرداری برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداختند.
آیت الله حاج سید محمد کاظم مدرسی در ابتدای سخنانشان از تمام کسانی که به خاطر جریان غدیر و تبلیغ و ترویج این عید بزرگ زحمت کشیدند؛ تقدیر  و تشکر کردند.
امام جمعه محمد آباد یزد در بخشی از سخنان خود در تذکری هشدار گونه به مسئولین فرهنگی شهر فرمودند: باید از برگزاری کنسرت هایی که در شأن استان دارالعباده یزد نمی باشد و با استان ما سازگاری ندارد و به نوعی این کنسرت ها مایه نشر و ترویج موسیقی است؛ اجتناب شود.
معظم له فرمودند به فتوای صریح رهبر معظم انقلاب ترویج موسیقی حرام است؛ و تبلیغات این کنسرت ها عملا ترویج موسیقی است.
این استاد حوزه در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به فضای فرهنگی استان فرمودند: فضای شهر ما، فضای فرهنگی معنوی است؛ این بنرها و تیزرها و پوسترها با این وسعت و گستردگی فضای معنوی فرهنگی، شهر را دگرگون کرده است؛ مسئولین باید توجه بیشتری به مسائل فرهنگی شهر و استان داشته باشند.
آیت الله حاج سید محمد کاظم مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند: آن چه مشهود و عیان است این است که در فضای فرهنگی دینی،  غیر مسلمانان به اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام تشویق می شوند؛ و بعضا گرایش پیدا کرده و مسلمان می شوند؛ فرهنگ دینی موجب معرفت افزایی مومنین، و افزایش بصیرتشان می گردد.
معظم له در بخش دیگری از سخنان خود این سؤال را مطرح کردند که، در کدام کنسرتی غیر مسلمان به اسلام و مکتب اهل بیت روی آورده است؟!! کدام کنسرت، موجب معرفت افزایی و بصیرت دینی گردیده است؟!!!
استاد حوزه در این بخش از سخنان خود فرمودند: ما نباید اجازه بدهیم که طماعان و پول پرستان با بهره مندی از امکانات بیت المال، فرهنگ ما را دگرگون کنند؛ ما باید با چنگ و دندان از فرهنگ ناب محمدی صلی الله علیه و آله دفاع کنیم.
ایشان در این بخش از سخنان خود اضافه کردند: البته هنر در اسلام جایگاه رفیعی دارد و محترم است؛ ما با هنر مخالف نیستیم؛ اما آن هنری قابل قبول است که هنر قدسی و معنوی و در راه حق باشد نه هنری که در مسیر فراموشی از تذکر و یاد و نام خدا باشد.
امام جمعه محمد آباد یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مکتبی و متدین بودن  استاندار محترم استان یزد فرمودند:
خدا می داند ما هم از لحاظ دینی و هم از لحاظ مردمی تحت فشار هستیم؛ بسیاری از جوانان با مراجعه به ما، وظیفه خود را پیرامون این مسائل سؤال می کنند؛ ما هم می دانیم استاندار محترم فردی مسلمان و متدین و دلسوز و علاقه‌مند به فرهنگ دینی است؛ و نشر و ترویج این گونه مسائل که با فرهنگ دینی معنوی ما سازگاری ندارد از ناحیه ی دیگری است که برای این گونه مسائل فشار وارد می کنند.


این استاد حوزه در بخش پایانی سخنان خویش با بیان اهمیت وحدت مسئولین و مردم، فرمودند: وحدت کنونی استان با محوریت فرهنگ دینی است و اگر کسانی با هر عنوان و دلیلی بخواهند وحدت مسئولین و مردم متدین استان را با تغییر فضای فرهنگی دینی بشکنند قطعا بدانند عندالله و نزد مردم متدین ما باید پاسخگو باشند و پاسخی جز تبعیت از فرمان کسانی که با فرهنگ دینی یزد آشنایی ندارند نخواهند داشت؛ و قطعا این گونه وحدت شکنی ها به نفع دشمن تمام خواهد شد.

 


طوماری از طرف طلاب یزد در انتقاد از وضعیت فرهنگی استان خصوصا در مورد گسترش برگزاری کنسرت در سطح شهر که مناسبتی با فرهنگ دارالعباده و دارالعلم یزد ندارد و حمایت از سخنان آیت الله سید محمد کاظم مدرسی امضا شده است.