نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه ثارالله

تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه ثاراللهآیت الله مدرسی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان مقدمتا در مورد اهمیت ماه مبارک رمضان از منظر قرآن کریم فرمودند که تنها ماهی که  نامش در قرآن ذکر شده  و اهل بهشت  آن را آغاز سال خود می دانند؛ ماه مبارک رمضان است.

ایشان در ادامه برای بهره مندی بیشتر از این ماه پر فیض و برکت به حدیثی از وجود مقدس امام رضا (ع) که در آخرین روز های ماه شعبان به  اباصلت هروی فرمودند اشاره کردند

▫️اى أباصلت! بیشتر ماه شعبان گذشت و این جمعه آخر آن است. پس در باقیمانده این ماه، تقصیرهایى را که در روزهای گذشته داشته‌ای، تدارک و تلافى کن. به آنچه که برایت سودمند است، روی آور، و از آنچه که نفعی به تو نمی‌رساند، بپرهیز؛

▫️بسیار دعا و استغفار کن و زیاد قرآن بخوان و از گناهان خود به درگاه خداوند توبه کن، تا ماه رمضان در حالی به تو روی ‌آورد که تو خود را براى خدا خالص گردانیده باشی!

▫️امانت و حقی بر گردن خود باقی مگذار و آن را ادا کن، و کینه‌‌ای از مؤمنین در دل نداشته باش، و گناهی را که مرتکب آن بوده‌ای ترک کن.

از خدا بترس و در نهان و آشکار بر او توکّل کن و هر که بر خدا توکّل کند خداوند او را بس است.

معظم له در بخش دوم سخن در مورد ارزش دادن به نیروی جوانِ مومنِ انقلابیِ پای کار تصریح کرده و بر این عقیده اند که هرجا به این نیروی پُر توان توجه داشتیم موفق بودیم و هر جا نسبت به این اصل غفلت ورزیدیم ضربه خوردیم.

ایشان فرمودند خوشبختانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مجموعه ای که هر کاری روی زمین مانده انجام داده و لطف خدا همه حال شاملش شده و محبوب دل های مردم است با رها در این عرصه مورد خطاب رهبری عظیم الشان قرار گرفته. و یکی از شاکله های نیروهای ارزشمند انقلاب با توکل بر خداوند متعال مسئولیت باوری و تکلیف محوری آنهاست.

در پایان جلسه آیت الله مدرسی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جناب سرهنگ دهقان و آرزوی موفقیت در منصب های بعدی خیر مقدم خود را به جناب سرهنگ حسینی ابراز فرموده و تصریح کردند در زمینه رشد و تعالی نیروها باید تلاش کرد زیرا که انسانها دارای دو هدف اساسی هستند اول بحث رشد و دوم بحث آرامش که سپاه  پاسداران در طول این چهل ساله انقلاب به این دو اصل مهم همواره توجه داشته است.